معجون براسا، مکمل انرژی زا برای ورزشکاران!

معجون براسا، مکمل انرژی زا برای ورزشکاران!

معجون براسا با ترکیبات فوق العاده و ویتامین‌ها و مواد معدنی فراوانی که در آن وجود دارد به معجون ورزشکاران شهرت دارد، زیرا از ضعف عضلانی و فشار وارده بر ماهیچه‌ها بعد از تمرینات سخت تاحد زیادی می کاهد. براسا به عنوان مکمل انرژی زا در واقع یک جایگزین مناسب، سالم و طبیعی به جای مکمل‌های بدنسازی شیمیایی می‌باشد. دکتر مهدی آنت و زهره فرمانروا با ابداع معجون براسا که از ژل رویال طبیعی و ارگانیک ساخته شده است، برای ورزشکاران و افرادی که فعالیت‌های زیادی دارند سلامتی را به ارمغان آورده‌اند.

مکمل بدنسازی چیست؟آیا معجون براسا یک مکمل انرژی زا است؟

مکمل بدنسازی یک ماده خوراکی برای افراد ورزشکار و بدنسازی است که به دنبال افزایش توده عضلانی هستند. این مکمل‌های بدنسازی در عین حال که وزن را افزایش می‌دهند و باعث عضله سازی می‌شوند، درصد چربی را نیز کم می‌کنند. همچنین قدرت بدنی را افزایش داده و حرکات ورزشی را تسهیل می‎‌کند.

مکمل‌‎های پروتئینی، گینرها، مکمل اچ ام بی و مکمل بی سی ای ای از جمله مکمل‌های بدنسازی پرکاربرد هستند. معجون براسا با داشتن مواد معدنی موجود که بر گرفته از ترکیبات طبیعی است می‌تواند یک مکمل انرژی زای قوی برای بدنسازی و رفع نیازهای بدن باشد.

مکمل بدنسازی قبل از تمرین چیست؟

مکمل انرژی زا در قبل از تمرین، مکملی است که اگر آن را قبل از تمرینات ورزشی مصرف کنید، توانایی شما در انجام تمرینات بیشتر می‌شود یا به عبارت دیگر عملکرد تمرینی بهتری خواهید داشت.

اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که برندهای مختلف مکمل‌های ورزشی، فرمول‌ یکسانی برای تولید مکمل‌های بدنسازی قبل از تمرین ندارند. در واقع هر یک از این مکمل‌ها فرمول خاص خود را دارند که باعث می‌شود با مکمل‌های دیگر تفاوت داشته باشند. تقریبا نیمی از مواد تشکیل دهنده‌ی این مکمل‌ها به‌عنوان ترکیب اختصاصی معرفی شده بودند یعنی مقادیر دقیق هر یک از مواد تشکیل دهنده مشخص نشده بود.

.بیشتر بخوانید:

کنترل و تنظیم متابولیسم بدن با معجون زایراو

دلایل مصرف مکمل‌های انرژی زا در قبل از تمرین

بیشتر افراد برای اینکه هنگام تمرین کردن، عملکرد و احساس بهتری داشته باشند و احساس خستگی و کمبود انرژی مانع تمرین کردنشان نشود، مکمل‌های قبل از تمرین را مصرف می‌کنند. البته معجون براسا را نیز می‌توان قبل از تمرین نیز مصرف کرد. مکمل‌های بدنسازی در قبل از تمرین با در نظر گرفتن تأثیرات آن‌ها مطالعه شده‌اند. در این مطالعه، معیارهای مرتبط با تمرین بهتر از جمله نکات زیر بررسی شدند:

-تأثیر مصرف مکمل بدنسازی قبل از تمرین روی توانایی و استقامت افراد

-قابلیت مکمل قبل از تمرین برای به تأخیر انداختن احساس خستگی

-کمک به تمرکز بیشتر هنگام تمرین با مصرف مکمل بدنسازی قبل از تمرین

این‌ها همان دلایلی هستند که افراد قبل از انجام تمرینات شدید ترجیح می‌دهند مکمل‌های انرژی زا قبل از تمرین مصرف کنند. این تمرینات شدید می‌توانند جا‌به‌جا کردن وزنه‌های سنگین در تمرینات بدنسازی باشد یا دویدن یک مسافت طولانی در قالب دوی استقامت.

معجون براسا مکمل انرژی زای ورزشکاران دکتر مهدی آنت

معجون براسا؛ مکملی مفید قبل از باشگاه

روش‌های لاغری زیادی وجود دارد اما استفاده از مکمل‌ها در ورزش بسیار رایج است. چرا که این محصولات کارایی بدن را بهبود بخشیده و قدرت را افزایش می‌دهد و توده‌ بدون چربی بدن را زیاد و خستگی را کاهش می‌دهند. علاوه بر معجون براسا شما می‌توانید با مصرف مکمل‌های دیگر نیاز بدنتان را رفع کنید.

برخی از بهترین مکمل‌های بدنسازی قبل از تمرین عبارتند از:

کراتین

احتمالا کراتین رایج‌ترین مکمل بدنسازی ورزشی است. این مکمل توده‌ی عضلانی بدون چربی و اندازه‌ فیبر عضلانی و قدرت عضلات را افزایش می‌دهد و علاوه بر این‌ها خستگی را به تاخیر می‌اندازد. اگر چه مصرف کراتین پیش از تمرین مفید است، اما به نظر می‌رسد مصرفش بعد از تمرین موثرتر هم هست. مصرف روزانه‌ ۲ تا ۵ گرم مونوهیدرات کراتین بسیار موثر است.

کافئین

ثابت شده است کافئین در میان همه‌ مزایایی که دارد، عملکرد را هم بهبود می‌بخشد، قدرت را افزایش می‌دهد و به کاهش احساس خستگی و تحریک چربی‌سوزی هم کمک می‌کند. کافئین را می‌توان در قالب قهوه و چای و نوشیدنی‌های انرژی‌زا مصرف کرد، اما در مکمل‌ها و قرص‌های مخصوص پیش از تمرین هم یافت می‌شود. اوج تاثیرات کافئین ۹۰ دقیقه پس از مصرف مشاهده شده است. اما ثابت شده که حتی وقتی ۱۵ تا ۶۰ دقیقه پیش از تمرین مصرف می‌شود هم باز موثر است.

آمینواسید شاخه‌دار

مصرف آمینواسید شاخه‌دار پیش از تمرین به کاهش آسیب عضلانی و افزایش سنتز پروتئین عضلات کمک می‌کند. ثابت شده است که مصرف یک دوز ۵ گرمی یا بیشتر از آمینواسید شاخه‌دار حداقل یک ساعت قبل از ورزش بسیار موثر است.

بتاآلانین

بتاآلانین اسید آمینه‌ای است که ذخایر کارنوزین در عضلات را افزایش می‌دهد. بتاآلانین موثرترین اسیدآمینه برای تمرینات کوتاه‌مدت و با شدت بالا است و این کار را با افزایش ظرفیت تمرین و استقامت عضلات انجام داده و خستگی را هم کاهش می‌دهد. دوز توصیه‌شده‌ بتاآلانین ۲ تا ۵ گرم در روز است. اما باید حداقل نیم گرم هم پیش از تمرین مصرف کنید.

.بیشتر بخوانید:

تقویت قوای جسمانی با معجون ویپرو!

چرا از مکمل و معجون براسا استفاده کنیم؟

دلیل خاصی برای استفاده از مکمل‌های انرژی زا وجود ندارد و همه چیز به توانایی بدن شما بستگی دارد. اگر بدن شما می‌تواند زیر تمرینات قدرتی و سنگین دوام بیاورد و هیچ ضعفی از خود نشان ندهد، دلیلی برای استفاده از مکمل دیده نمی‌شود. اما اگر بدن شما بعد از تمرینات بی حال می‌شود و از خود ضعف نشان می‌دهد، استفاده از مکمل‌ها برای بدن شما الزامی است.

اما معجون براسا در همه حال می‌تواند برای بدن افراد مفید باشد. زیرا این معجون هیچگونه خواص شیمیایی ندارد. نیازهای بدن را به طور طبیعی برطرف می‌سازد. زیرا در حین تمرین ویتامین، پروتئین، کربوهیدرات و هزاران ماده معدنی دیگر در بدن شما سوزانده می‌شود که باید آن‌ها را جایگزین کنید.

استفاده از مکمل‌های بدنسازی و معجون براسا قبل، حین و بعد از تمرین انرژی مورد نیاز بدن شما را تامین می‌کند تا شما با قدرت بیشتر به تمرینات خود ادامه دهید. در صورتی که از این مواد استفاده کنید، تغییرات را به وضوح در بدن خود مشاهده خواهید کرد که توانایی بیشتری برای تمرین داشته و خستگی بدن شما نیز کمتر از قبل می‌شود. اما به این موضوع توجه کنید که مصرف مکمل باید طبق اصول پیش برود و در مصرف آن زیاده روی نشود.

عوارض استفاده از مکمل‌های بدنسازی و معجون براسا

هر ماده‌ای عوارض خاص خود را دارد و مکمل‌ها نیز که ترکیب چند مواد با یکدیگر هستند، عوارض متفاوت‌تری دارند. اما این عوارض زمانی به سراغ شما می‌آیند که مقدار بیش از حد از این مواد را مصرف کنید و یا مکمل را به صورت بی رویه مصرف کنید. در ادامه عوارض مصرف بدون اصول مکمل‌ و انرژی زاها را مشاهده می‌کنید:

 • گرمازدگی
 • اختلالات ریتم قلبی
 • کاهش وزن
 • تپش قلب
 • لرزش
 • عصبانیت و تحریک پذیری
 • بی خوابی
 • از دست دادن آب بدن
 • سکته مغزی
 • حمله قلبی و دیگر مشکلات گردش خون
 • افزایش فشار خون
 • توهم
 • تشنج

اما معجون براسا به دلایلی که در متن‌های بالا برشمردیم هیچگونه عوارضی ندارد. این معجون از ژل رویال و فراورده‌های زنبور عسل تشکیل شده و دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیاری است که از طبیعت گرفته شده است.

معجون براسا مکمل انرژی زای ورزشکاران دکتر مهدی آنت

.بیشتر بخوانید:

چربی سوزی و کاهش وزن با شربت ماگرو

سخن آخر

سبک زندگی و فعالیت‌های روزانه می‌توانند سطح انرژی افراد را چه برای بدنسازان و چه برای افراد عادی تحت تاثیر قرار دهند. کارهای زیادی مانند خواب کافی، رژیم غذایی متعادل و نوشیدن مقدار زیادی آب برای حفظ سطح انرژی می‌توان انجام داد، ولی خوشبختانه برای افرادی که تمرینات و فعالیت‌های سنگین بدنی دارند استفاده از مکمل‌های انرژی زا و معجون براسا می‌تواند موثر واقع شود و سطح انرژی بدنشان را افزایش دهد.

در بالا به تعدادی از مکمل‌های اساسی و معجون براسا اشاره کردیم. اگر به دنبال یک مکمل کامل می‌باشید ما به شما معجون براسا را پیشنهاد می‌دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *