چند اصل ثروتمند شدن!

ثروتمند شدن مهدی انت

چند اصل ثروتمند شدن! دکتر مهدی آنت درباره چند اصل ثروتمند شدن در این مقاله به شما اطلاعاتی خواهد داد. به موضوع ثروت باید به عنوان مهارت کلیدی نگاه کنید. خیلی از افراد ممکن است بگویند که چیزهای زیادی وجود دارد که برای آن‌ها از ثروت مهم‌تر است.

اما حقیقت این است که اگر ثروت داشته باشید، هر چیزی در زندگی شما بهتر می‌شود، مثل داشتن سلامتی، توانایی تأمین نیازهای خانواده، تفریح خوب، رابطه عالی و خیلی چیزهای دیگر. به همین دلیل ثروتمند شدن و به تبع آن استقلال مالی موضوع مهمی است!

۲ نکته طلایی درباره ثروتمند شدن

۱- شما در طول روز بر روی چه چیزی توجه و تمرکز دارید؟ (روی خواسته‌هایتان یا ناخواسته‌هایتان)

ممکن است تشخیص ندهید که خواسته‌ها و ناخواسته‌هایتان با یکدیگر فرق دارند! در این شرایط، گاهی اوقات تصور خواهید کرد که روی خواسته‌هایتان تمرکز دارید. در حالی که تمرکز شما روی خلاف آن بوده است. مثلا بعضی‌ها باور دارند که روی سلامتی جسمشان تمرکز دارند، ولی در واقع آن‌ها روی ترس از بیمار نشدن تمرکز دارند. شما فکر می‌کنید روی ثروتمند شدن تمرکز دارید، ولی در واقعیت تمرکز شما روی این است که فقیر نباشید. یعنی تمرکز شما روی فقر است نه ثروت!

اگر شما بخواهید به ثروت برسید، به طور کلی باید افکار و گفتار شما روی خواسته‌هایتان متمرکز باشد. مثلا بیایید جمله «من آدم ثروتمندی هستم» را با جمله «من می‌خواهم فقیر نباشم» مقایسه کنیم. در جمله اول توجه روی خواسته یعنی رسیدن به ثروت است ولی در جمله دوم توجه روی ناخواسته یعنی فرار از فقر است. در این شرایط، گاهی اوقات ما تصور می‌کنیم که بر روی ثروتمندشدن تمرکز داریم درحالی عکس این قضیه صادق است.

۲- اگر کسی را می‌بینید که خانه زیبا یا ماشین خوبی دارد، آن را تحسین می‌کنید؟ (دقیقا چه چیزی را تحسین می‌کنید؟)

متأسفانه اکثر ما از شنیدن یا دیدن چیزهای خوب، یا لذت نمی‌بریم و یا درباره آن فکر منفی می‌کنیم. یادتان باشد تحسین کردن هر چیزی باعث می‌شود که آن چیز، بیشتر در زندگی شما جاری شود. روی هر چیزی تمرکز کنیم، آن بسط و توسعه می‌یابد.

مسیر رسیدن به موفقیت یا ثروت، شبیه مسیری است که برف طی می‌کند تا به دریا برسد. برف در قله کوه به آب تبدیل شده و به سمت پایین کوه جاری می‌شود و به رودخانه و در نهایت به دریا می‌رسد. فرض کنید یک شاخه کوچک در رودخانه می‌افتد، شاخه به کجا خواهد رسید؟ اگر شاخه مسیر رود را دنبال کند به رود بزرگتری می‌افتد و بعد به دریاچه و در نهایت به دریا خواهد رسید. اما اگر مانعی در مسیر داشته باشد متوقف خواهد شد.

شما هم همان شاخه هستید و دریا همان ثروت یا موفقیت است. باید بدانید که رسیدن به دریا (ثروت و موفقیت) یک روند طبیعی است. شما به طور طبیعی به این دنیا آمدید که موفق باشید، شبیه همان شاخه‌ای که به دریا می‌رسد، مگر اینرکه مانعی وجود داشته باشد که شما را از روند طبیعی ثروتمند بودن دور کند. بدانید و آگاه باشید که این موانع همان باورهای محدود کننده ذهنی شما هستند.

ثروتمند شدن ایده عالی داشتن مهدی انت

 چند اصل اساسى براى ثروتمند شدن

ايده عالى داشته باشيد.

شما فقط كافی است هر روز افكارى كه از ديدگاهتان چه پولساز و چه غیر پولساز را روى كاغذ پياده كنيد. اگر اين كار را انجام بدهید ذهنتان باز می‌شود، ايده‌هاى كوچک را خيلى خيلى جدى بگيرید!

همه فكر می‌كنند ايده‌هاى كوچک پولساز نيستند و بعد بی‌خيالش می‌شوند و به همين دليل اگر شخصى آن ايده را اجرا كند به راحتى ثروتمند می‌شود…!

هميشه بخشش داشته باشید.

بخشش جزئى از زندگی ما می‌باشد. اگر من ٥٪‏ از پول‌هايى كه به دست می‌آورم را نبخشم ٨٠٪‏ از پول‌هايى كه قرار است به دست بیاورم، برای شخص ديگرى می‌شود.

دريا دل باشید.

اهداف شما بايد كاملا قابل دسترس باشند و زمان مشخصى را برای آن در نظر داشته باشید. لازم نيست ٥ سال و يا ١٠ سال آينده تان را ببينید. فقط و فقط ١ماه آينده خود را در نظر داشته باشید و يک ماه يک ماه جلو برید.

ثروتمند شدن ريشه در ذهنیت ثروتمند دارد.

از خودتان يک شخص ثروتمند بسازید و شک نداشته باشید كه همان فردى می‌شوید كه در ذهنتان رسم می‌كنید.

چگونه می‌توان به جذب ثروت رسید؟

 اول: متوجه باشید که ثروت تنها یک وسیله است.

پول وسیله ای برای تحقق بخشیدن به رؤیاهای ماست. هرچه بیشتر پذیرای ثروت باشید، بیشتر می‌توانید به خودتان و دیگران کمک کنید. همین مفهوم می‌تواند به تنهایی بسیاری از موانع کسب ثروت را از سر راه بردارد.

دوم: پول به ســمت کســی می‌رود که قدردان آن باشد، نه لزوما کسی که کار سخت انجام می‌دهد.

جمله آرنولد پتنت (تنها هدف پول، قدردانی است) به شکلی هدفمند در این کتاب تکرار شده است. من عاشق این جمله‌ام. این عبارت می‌تواند دیدگاه و ذهنیت جدیدی درباره پول به شما بدهد، این که ثروت چیز بدی نیست، بلکه تنها روشی برای نشان دادن قدردانی است.

آیا از این که شب‌ها چراغ خانه‌تان روشن است، لذت می‌برید؟ پس با پرداخت قبض برق، قدردان شرکت برق باشید.

آیا غذاخوردن را دوست دارید؟ پس قدردان فروشگاه‌ها باشید و پول آن‌ها را پرداخت کنید.

 ســوم: ثروت می‌تواند با تلاش کردن و یا بدون تلاش کردن به دست آید.

ثروت، نباید احساس عذاب وجدان به شما دهد. می‌توانید این ثروت را با یافتن عتیقه، ایجاد یک کسب و کار موفق، بردن لاتاری، نوشتن کتاب یا پیدا شدن چاه نفت در حیاط خانه‌تان به دست آورید. نکته مهم این است که روش کسب این ثروت، چه حسی به شما می‌دهد؟ وقتی بدانید که پول خنثی است و به دست آوردن آن از روش‌های درست (قانونی) هیچ اشکالی ندارد، آن گاه می‌توانید ثروت خود را چندین برابر کنید.

 چهارم: پول ماهیت معنوی دارد.

بدانید که باورهای منفی شما درباره ثروت در واقع محدودکننده معنویت شماست. پول ماهیت معنوی دارد و وسیله‌ای برای انجام کارهای دلخواه است. ثروت یکی از راه‌های تحقق بخشیدن به رویاهاست. هرچه رابطه شما با ثروت بیشتر باشد، راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانید آن را به دست آورید.

آیا متوجه شدید که چطور می‌توانید خود را برای کسب درآمد بیشتر آماده کنید؟

چند اصل ثروتمند شدن!

چند راز کوتاه و مفید برای ثروتمند شدن

۱.اندیشیدن به اهداف و برنامه‌ها

افراد معمولی در اندیشه بردن جایزه‌ای بزرگ هستند، ثروتمندان به اهداف و برنامه‌هایشان می‌اندیشند دعا و آرزو در دنیای اقتصاد کارگشا نیست. افراد معمولی فکر می‌کنند که اگر یک جایزه بزرگ برنده شوند و حسابی پر پول داشته باشند همه چیز درست می‌شود، آن‌ها به دنبال یک معجزه هستند اما افراد ثروتمند هدف‌گذاری می‌کنند و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند، آن‌ها می‌دانند ثروت در زمان ایجاد می‌شود نه در یک شب

۲.کسب دانش و مهارت‌های اکتسابی

ثروتمندان به کسب دانش و مهارت‌های اکتسابی و خاص معتقدند، افراد معمولی، ثروت را با کسب مقام و مدرک میسر می‌دانند. سلسله مراتب تفکر مرسوم این‌گونه است که شما برای رسیدن به ثروت ابتدا تحصیل می‌کنید سپس کار می‌یابید، در شرکت‌تان ترفیع درجات و مقام کسب می‌کنید و در نهایت شرکت شما را در ادامه زندگی تامین می‌کند.

اما افراد ثروتمند می‌دانند شما برای موفقیت و ثروت باید در زمینه کاری مورد علاقه تان به صورت انفرادی و اکتسابی مهارت‌های لازم را بدست آورید و مدارک آکادمیک نمی‌تواند آنچه برای ثروت نیاز دارید به شما بدهد بلکه تنها زمینه‌هایی را برای گذران زندگی و مشغول شدن به آن‌ها به شما نشان می‌دهد.

۳.تمرکز بر روی آینده

ثروتمندان روی آینده تمرکز می کنند، افراد معمولی به روزهای خوش گذشته می‌اندیشند تمرکز روی گذشته راهی برای ایجاد احساسی بهتر در زندگی است. عباراتی مانند “زمانی که من جوان تر بودم …” معمولا جملات مرسوم افراد معمولی است، آن‌ها در گذشته زندگی می‌کنند و این که چگونه همه چیز بهتر از حال بود اما افرادی که صاحب ذهن ثروتمند هستند روی آینده و چیزهایی که باید ارتقا دهند تمرکز می‌کنند و این که “چگونه می‌توان شرایط را آسان‌تر کرد” و “چگونه می‌توان مسائل را برای داشتن آینده‌ای بهتر حل کرد.

۴.توجه به مطالعه بیش از تفریحات

مطالعات ثروتمندان بیش از تفریحات شان است، تفریحات افراد معمولی بیش از مطالعات شان است وقتی شما به خانه ثروتمندان می‌روید خود را در میان کتاب‌ها، مقالات و وسایل آموزشی احاطه شده می‌بینید، آن‌ها مطالعات ارزشمندی دارند که کلید موفقیت و ساختن آینده شان است در حالی که افراد معمولی به جای مطالعه تاکید بیشتری بر روی تفریحات و خوش گذرانی دارند.

چند اصل ثروتمند شدن!

۵.شکرگذاری و قدر شناسی

ثروتمندان قدرشناسند، بیشتر افراد معمولی برای اکثر چیزها قدرشناس نیستند. در زندگی، چیزهای زیادی وجود دارد که ما باید برای داشتن شان قدرشناس و سپاسگذار باشیم. ثروتمندان قدر شناسند و ذهنیت و احساسی مثبت نسبت به این که “چه خوب است که این چیزها را دارم” دارند و نمی‌گویند “چرا و یا چه بد که چیزهایی را ندارند” اما افرادِ معمولی همواره ناراضی و ناسپاس هستند و همیشه از زندگی طلبکارند. آن‌ها هیچ گاه قدردان موقعیت و شرایط زندگی شان نیستند و همیشه با حسادت به اطراف می‌نگرند.

۶.تخصص بهتر از مدرک گرایی

آدم‌های متوسط همیشه فکر می‌کنند که راه و بهتر بگوییم تنها راه رسیدن به پول هنگفت در گرفتن مدارکی چون دکتری و استادی است. اما ثروتمندان عموما از راه تخصص پیشرفت مالی داشته‌اند. آن‌ها معتقدند که داشتن تخصص و افزایش سواد در تخصصی که عامل خلاقیت باشد، به پول نزدیکتر است تا این که صرفا مدرک گرا باشند و بی‌تخصص، فقط به فکر گرفتن مدرک بالایی باشند. در واقع، آن‌ها دوست ندارند که عالم بدون عمل باشند.

۷.برنامه‌ریزی کارهای روزانه

آن‌ها کارهای روزانه خود را از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند. افراد ثروتمند در زندگی خود با برنامه‌ریزی پیش می‌روند در این برنامه‌ریزی لیستی از کارهای روزانه‌ای را که باید به آن‌ها بپردازند را در اختیار دارند.

۸.زباله‌ها را تلنبار نکنید

یکی از باورهای مردم چین این است که نگه داشتن زباله‌ها در منزل موجب اختلال در جریان گردش انرژی چی، ثروت و رفاه در منزل می‌شود. آن‌ها بر این باورند اگر زباله‌ها را بیش از ۴۵ ساعت در منزل نگه دارید و آن‌ها را به خارج از خانه منتقل نکنید، موجب از بین رفتن تمرکز انرژی‌ها میشوید. به همین دلیل است که چینی‌ها با انضباط و وسواس زیادی هر شب راس ساعت ۹ زباله‌ها را از منزل خارج می‌کنند و به هیچ وجه در این کار تعلل نمی‌کنند.

 

چند اصل ثروتمند شدن!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *