تاثیر شربت لیزاردر بر پاکسازی کبد!

شربت لیزاردر و پاکسازی کبد دکتر مهدی آنت

یکی از ابداعات دکتر مهدی آنت و خانم زهره فرمانروا، تولید محصولی برای پاکسازی و رفع مشکلات کبد بوده است. شربت لیزاردر، ضد چربی کبد است و برای رفع مشکلات کبدی و سیروز کبد نیز اثر بخش می‌باشد. این شربت با ترکیبات ژل رویالی که در آن به کار رفته است یکی از محصولات مفید و پرکاربرد برند وست ویژن می‌باشد.  در ادامه بیشتر به مشکلات کبد و تاثیر شربت لیزاردر در عملکرد بهتر آن خواهیم پرداخت.

نقش کبد برای سلامتی بدن

کبد یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین اعضای بدن است که نقش بسیار بزرگی در سلامت ما دارد. وظیفه اصلی کبد این است که خون قسمت‌های گوارشی بدن را قبل از ورود به سایر قسمت‌ها تصفیه کند. بزرگ‌ترین غده در بدن انسان و همه مهره داران، کبد است. منظور از غده، بافت یا اندامی است که هورمون شیمیایی ترشح کند. تا حد زیادی، فعالیت سایر اعضا و اندام‌ها هم به فعالیت و کارکرد کبد بستگی دارد. آسیب به کبد ممکن است باعث ایجاد تداخل در کار بقیه اندام‌ها شود.

علت عملکرد نامطلوب کبد

دسته‌های زیادی از داروها هستند که باعث آسیب کبدی ناشی از دارو می‌شوند، از جمله داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، داروهای ضد عفونی، داروهای ضد سرطان، داروهای هورمونی، عوامل سرکوب‌کننده سیستم ایمنی، آرام‌بخش‌ها و داروهای عصبی.

رایج‌ترین دارویی که در آسیب کبدی ناشی از دارو دخیل می‌باشد، استامینوفن است. آنتی بیوتیک‌ها دسته‌ای دیگر از داروها هستند که معمولاً مسمومیت و آسیب‌های کبدی را ایجاد می‌کنند و آموکسی سیلین به عنوان رایج ترین دارو در این دسته شناخته می‌شود.

پاکسازی کبد با شربت لیزاردر چیست؟

پاکسازی کبد، یا سم‌زدایی، روش و برنامه‌ای است که اظهار می‌کند که سموم را از بدن خارج می‌کند، به کاهش وزن کمک می‌کند و باعث ارتقای سلامت شما می‌شود. اگر فکر می‌کنید به پاکسازی کبد نیاز دارید، باید بدانید که نمی‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید! کبد یکی از بزرگترین ارگان‌های بدن است که به پاکسازی اضافات کمک می‌کند و میزان بسیاری از مواد ضروری و داروها در خون را کنترل می‌کند.

بیشتر مردم فکر می‌کنند که انجام یک روش پاکسازی بعد از نوشیدن مقدار زیادی الکل یا غذای ناسالم، سموم را از کبد پاک و دفع می‌کند. بعضی دیگر فکر می‌کنند انجام روش‌های پاکسازی به کبدشان کمک می‌ند که بهتر کار کند و بسیاری فکر می‌کنند که بیماری‌های کبد را درمان می‌کند. مانند بیشتر پاکسازی‌ها، برنامه‌های پاک‌کننده‌ی کبد گام‌های خاصی دارد. می‌تواند به شما بگوید غذا نخورید، یا برای چند روز فقط آبمیوه و مایعات بخورید. ممکن است نیاز داشته باشید یک رژیم محدود داشته باشید یا مکمل‌های رژیمی و گیاهی مصرف کنید. بعضی از سم‌زداها همچنین شما را وادار به خریدن محصولات مختلف می‌کنند.

یکی از روش‌های پاکسازی و رفع مشکلات کبد، استفاده و مصرف شربت لیزاردر از برند وست ویژن به صورت منظم و در طول دوره مشخص است. این شربت به دلیل وجود ترکیبات ژل رویال و وجود خواص خدادادی آن، جز بهترین و برترین روش‌ها برای پاکسازی به شمار می‌آید.

.در وبلاگ دکتر آنت بیشتر بخوانید:

درباره هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم و فعالیت‌های آن بیشتر بدانید!

چرا پاکسازی کبد با شربت لیزاردر لازم است؟

‏ کبد یکی از اعضای اصلی بدن است که وظیفه پاکسازی خون را برعهده دارد. اگر کبد دچار مشکل شود استفاده از روش‌های پاکسازی و سم زدایی تاثیر چندانی ندارد به همین دلیل بهتر است قبل از اینکه کبد دچار بیماری شود از روش‌های پاکسازی مانند استفاده از شربت لیزاردر استفاده کنید.

این شربت که از مواد اولیه طبیعی ساخته شده هیچگونه عوارضی ندارد و کبد شما را از تمام آلودگی‌ها و آسیب‌های احتمالی پاکسازی می‌کند. برای پاکسازی کبد یکی از مهم‌ترین نکات زمان انجام این کار است، به همین دلیل توصیه می‌شود پاکسازی کبد را به طور سالیانه یا به‌طور ماهانه انجام دهید؛ زیرا در غیر این صورت می‌تواند خطراتی را به همراه داشته باشد، مانند:

استفاده از رژیم‌های پاک کننده کبد می‌تواند به بروز سوء تغذیه به ویژه در بین کودکان و زنان باردار و افراد دیابتی شود. پیروی از این رژیم‌ها به طور دائم می‌تواند به روده شما آسیب بزند.

علائم بروز مشکلات کبدی در بدن چیست؟

در صورتی که کبد کار خود را به درستی انجام ندهد، نشانه‌هایی در بدن ایجاد می‌شود. برخی از این نشانه‌ها به شرح زیر هستند:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • ورم و درد در ناحیه شکم
 • خستگی‌های دائم و غیرعادی
 • یبوست طولانی مدت
 • بی اشتهایی
 • خارش‌های پوستی
 • گیجی و بی حالی
 • زرد شدن پوست یا قسمت سفید چشم
 • کاهش یا افزایش وزن به طور غیرعادی و در کوتاه مدت
 • کبود شدن بدن با جزئی‌ترین ضربه‌ها و فشارها
 • تیره شدن رنگ ادرار
 • احساس نفخ در بیشتر مواقع
 • خشک شدن زبان و دهان
 • احساس طعم بد و تلخی در دهان

همان‌طور که گفتیم اتفاقات و نشانه‌های بسیاری وجود دارند که ممکن است بر اثر مشکلات کبد در بدن رخ دهند. بهتر است که در صورت بروز هرکدام از این عوامل در بدن، دلیل آن را جویا شده و به دنبال درمان باشید. گاهی تنها با مصرف یک دارو یا مکمل به راحتی می‌توان از بروز مشکلات جدی و خطرناک پیشگیری کرد. یکی از مکمل‌های طبیعی و بدون عوارض شیمیایی، شربت لیزاردر می‌باشد. مصرف این شربت با تاثیراتی که بر کبد دارد علاوه بر پاکسازی آن، علائم و نشانه‌ها را کنترل کرده و مشکلات کبد را نیز  بهبود می‌بخشد.

شربت لیزاردر دکتر آنت

آیا پاکسازی کبد باعث کاهش وزن می‌شود؟

بعضی از پاک کننده‌‌های کبدی، وعده کمک به کاهش وزن را با بهبود متابولیسم فرد می‌دهند. برخی نیز معتقدند که کمک به کبد مسموم می‌تواند سوخت و ساز بدن را بهبود بخشد، اما هیچ مدرکی برای حمایت از‌این ادعا در دست نیست. در حقیقت، رژیم‌‌های غذایی کم کالری یا رژیم بسیار کم کالری می‌توانند متابولیسم بدن را کند کنند. این امر به این دلیل است که بدن با جذب آهسته‌تر مواد مغذی، به زندگی با غذای کم عادت می‌کند.

در برخی از رژیم‌‌های غذایی که ادعا می‌کنند باعث بهبود سلامتی کبد می‌شوند، افراد باید برای چند روز کالری کمی مصرف کنند که باعث کاهش موقت وزن می‌شود. با ‌این وجود بخش عمده‌ای از کاهش وزن، کم شدن آب بدن است که به محض اینکه فرد دوباره شروع به خوردن کند، وزن گذشته دوباره برمی‌گردد.

چگونه از کبد خود با مصرف شربت لیزاردر مراقبت کنید؟

درحالی که پاکسازی کبد با یک نوع ماده غذایی خاص یا ترکیبی از مواد غذایی امکان‌پذیر نیست، پزشکان ممکن است تغییراتی را در رژیم غذایی برای افراد مبتلا به بیماری کبد توصیه کنند. برای بیشتر افراد، اجتناب از غذاهای بسیار چرب و الکل می‌تواند خطر ابتلا به بیماری کبد را کاهش دهد. ما به شما شربت لیزاردر را پیشنهاد می‌کنیم زیرا از ترکیبات طبیعی ساخته شده و برای بهبود مشکلات  و پاکسازی کبدبسیار موثر است.

اگر دچار بیماری کبدی خاصی باشید پزشک ممکن است توصیه‌های غذایی زیر را به شما ارائه دهد:

بیماری مجاری صفراوی: هنگام پخت‌وپز از مواد جایگزین برای چربی و همچنین از روغن کرنل استفاده کنید زیرا بدن برای تجزیه آن‌ها به صفرای کمتری نیاز دارد.

سیروز: مصرف نمک را محدود کنید. همچنین ممکن است لازم باشد پروتئین مصرفی شما کاهش یابد، اما این امر فقط باید زیر نظر پزشک انجام شود.

بیماری کبد چرب: غذاهای سرشار از فیبر بخورید و از مصرف غذاهایی که کالری زیادی دارند خودداری کنید.

هموکروماتوز (Hemochromatosis): از غذاهای غنی از آهن و مکمل‌های آهن پرهیز کنید و غذای دریایی خام نخورید.

هپاتیت C: از مصرف غذاهای غنی از آهن و مکمل‌های آهن پرهیز کنید. مصرف نمک را نیز کاهش دهید.

بیماری ویلسون: مصرف غذاهای غنی از مس مانند قارچ، شکلات و آجیل را محدود کنید.

اگر کبد شما سالم باشد، نیازی به رژیم‌های غذایی خاص ندارید. صرف داشتن یک رژیم غذایی متعادل، کامل، متنوع و همچنین، محدود کردن مصرف الکل به حفظ سلامت کبد شما کمک می‌کند.

راهکارهای کاهش خطر ابتلا به بیماری کبد

برخی از راهکارهای ساده که می‌توانند خطر ابتلا به بیماری کبد را کاهش دهند و به کبد شما کمک کنند بدن را از سموم پاک کند شامل موارد زیر است:

محدود کردن مصرف الکل: مصرف زیاد الکل یک عامل خطر برای بیماری کبد است. اگر به مصرف الکل اعتیاد دارید لازم است برای ترک آن اقدام کنید.

پرهیز از مصرف داروهای غیرضروری که نیاز به نسخه ندارند: هرگز بیش از دوز توصیه‌شده توسط پزشک، دارو مصرف نکنید، به‌ویژه داروهایی مانند استامینوفن که می‌توانند به کبد آسیب برسانند. همچنین، الکل و داروهای بدون نسخه را با همدیگر مصرف نکنید.

انتخاب سالن‌های معتبر خال‌کوبی و پیرسینگ: سالنی را انتخاب کنید که تجهیزات آن‌ها استریلیزه باشد. تجهیزات غیرایمن این سالن‌ها می‌توانند باعث انتقال هپاتیت C شوند.

واکسیناسیون: لازم است واکسن هپاتیت A و B را دریافت کنید و مطمئن شوید که قبل از سفر به خارج از کشور واکسن‌های مناسب را زده‌اید.

داشتن رابطه جنسی ایمن: این امر میتواند خطر انتقال بیماری‌هایی که کبد را تحت تاثیر قرار می‌دهند را کاهش دهد. همچنین، لازم است به‌صورت مرتب، ازنظر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی آزمایش شوید.

اجتناب از مواد شیمیایی بالقوه خطرناک: هنگام رنگ‌آمیزی یا استفاده از سموم دفع آفات، ماسک بزنید و اطمینان حاصل کنید که مکانی که در آن قرار دارید تهویه خوبی دارد.

.در وبلاگ دکتر مهدی آنت بیشتر بخوانید:

معجون رنفورد و تاثیر آن بر تقویت قوای جسمانی

9 غذای مفید برای پاکسازی کبد

خوب حالا که اهمیت کبد را می‌دانید بهتر است با غذاهایی آشنا شوید که برای کبد مفید هستند:

بادام

همانطور که می‌دانید این ماده منبع غنی از ویتامین E است می‌تواند در برابر بیماری کبد چرب از بدن محافظت کند. بادام و سایر آجیل‌ها برای سلامت قلب نیز مفیدند.

موز

موز سرشار از پتاسیم است و همین امر باعث می‌شود در بیشتر رژیم‌های غذایی گنجانده شود. موز به هضم کمک می‌کند و به کبد کمک می‌کند سموم را از بدن حذف کند.

کلم بروکلی

کلم بروکلی نیز مزایای زیادی برای بدن دارد. این سبزی یکی از موارد خوب برای کبد محسوب می‌شود.

چای سبز

چای سبز سرشار از کاتچین است و می‌تواند از سرطان‌های مختلفی همچون سرطان کبد پیشگیری کند. البته باید مد نظرتان باشد که مصرف بی رویه چای سبز ممکن است برای کبد مضر باشد.

گیاهان

گیاهان و ادویه‌های مختلفی می‌توانند برای کبد مفید باشند. دارچین، زیره سبز، پودر کاری، ارگانو، رزماری و مریم گلی برای سلامت کبد عالی هستند.

جوی دوسر

جوی دوسر حاوی فیبر است و همین امر باعث می‌شود بیشتر سیر شوید. تحقیقات نشان می‌دهد این ماده به کاهش وزن کمک می‌کند و خطر ابتلاء به بیماری‌های کبدی را کاهش می‌دهد.

سبزیجات خام

خوردن سبزیجات خامی همچون چغندر، کلک بروکسل، هویج، گل کلم، خیار و سبزیجاتی با برگ سبز برای سلامت کبد مفید است.

سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین یکی از موادی است که پتاسیم خوبی دارد. در حقیقت، یک عدد سیب زمینی شیرین متوسط ۷۰۰ میلی گرم پتاسیم دارد. همچنین این ماده سرشار از فیبر است.

آب

هیچ لیستی بدون وجود آب کامل نخواهد بود. آب یک ماده عالی برای کبد است. این ماده علاوه بر اینکه به کبد کمک می‌کند سموم را دفع نماید، شما را برای مدت زمان طولانی‌تری سیر نگه می‌دارد.

شربت لیزاردر دکتر آنت

جمع بندی

درنهایت، کبد سالم برای حفظ سلامت کلی شما بسیار مهم است اما پاکسازی یا رژیم‌های غذایی گران‌قیمت برای مراقبت از کبد ضروری نیست. در بعضی موارد، حتی این روش‌ها می‌توانند خطرناک باشند. سبک زندگی سالم، رژیم غذایی متعادل و مشاوره منظم با پزشک برای سلامتی کبد بسیار مهم‌تر از هر رژیم غذایی یا مصرف داروی پاکسازی کبد است. فواید روش‌های پاکسازی کبد تاکنون اثبات نشده‌اند. بنابراین، آنچه برای مراقبت از سلامت کبد مهم است شامل رعایت توصیه‌های پزشک، داشتن رژیم غذایی متعادل، داشتن رابطه جنسی ایمن، عدم مصرف الکل و همچنین دوری از مواد شیمیایی خطرناک است.

دکتر مهدی آنت سازنده محصولات سلامتی، با تولید شربت لیزاردر بر پایه ژل رویال طبیعی شما را به این هدف نزدیک می‌کند. این محصول با ترکیبات شگفت انگیز خود به پاکسازی کبد از سموم و مواد زائد و ضرررسان کمک بسزایی می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *