جلوگیری از سردرد با معجون لومینا

معجون لومینا mahdi anet

از دستاوردهای مهم دکتر مهدی آنت  و خانم زهره فرمانروا، تولید معجون لومینا برای جلوگیری و بهبود سردرد می‌باشد. هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم، محصولات ارگانیک و طبیعی بر پایه ژل رویال خود را ارائه نموده است. معجون لومینا یک مکمل گیاهی حاوی ترکیبات ژل رویال ارگانیک است. ااین محصول حاوی مواد مغذی و انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم بدن می‌باشد، این محصول برای جلوگیری از سردرد و نیز بهبود سردرد های میگرنی بسیار موثر است.

در ادامه به توضیحات بیشتری درباره انواع سردرد و چگونگی جلوگیری از سردرد با معجون لومینا می‌پردازیم. برای آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

چرا دچار سردرد می‌شویم؟

از شایع ترین مشکلات بشر امروزي سردرد است. در کل 46 %مردم در سراسر جهان از درد در ناحیه سر رنج می‌برند. سردرد علاوه بر درد و ناراحتی جسمی، اثرات مخرب شخصیتی و اجتماعی دارد و کیفیت زندگی در این افراد، پایین‌تر از عموم جامعه است. همچنین از اختلال در عملکرد روزانه به علت ماهیت وغیر قابل پیش بینی بودن سردرد رنج می‌برند. خانم‌ها دو برابر آقایان به سردرد دچار می‌شوند.

اگر چه احتمال وجود بیماري‌هاي فیزیکی مانند آسم، روماتیسم مفصلی، سکته، بیماري‌هاي مزمن اسکلتی عضلانی و اختلال خواب در این افراد بیشتر است ولی احتمال اختلال‌هاي روان مانند افسردگی، اضطراب و پنیک خیلی بیشتر از بیماري‌هاي جسمی است، به همین دلیل در مدیریت و درمان انواع سردرد باید به بهداشت روان بیمار توجه ویژه بشود.

سردرد انواع مختلف دارد، در اینجا تنها به ذکر نام آن‌ها بسنده می‌کنیم زیرا اطلاعاتی که در نوشته‌هایی مانند نوشته حاضر از شکل‌هاي مختلف یک بیماري براي افراد غیر متخصص ارائه می شود، ممکن است باور غلط به وجود بیاورد که افراد عادي می‌توانند بیماري را تشخیص و درمان نمایند که بسیار خطرناك است و می‌تواند عواقب بسیار شدید و مرگ بار به دنبال داشته باشد.

شایع ترین انواع سردرد عبارتند از: میگرن، سردرد تنشی، سردرد خوشه‌اي، سردرد ناشی از سینوس‌ها،سردرد در اثر فعالیت فیزیکی، حساسیت به بو یا صدا، سردرد به علت تغییرات هورمونی مانند زمان عادت ماهیانه در خانم‌ها، سردرد ناشی از مفصل فک، سردرد ناشی از قطع یا مصرف بی رویه داروها خصوصا داروهاي مسکن و شایع تر از همه سردردهاي ناشی از مشکلات گردن.

علائم خطرناک سردرد

نشانه‌هایی وجود دارند که در صورت وجود هر یک از آن‌ها باید هر چه سریع‌تر به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 • بروز سردرد پس از ضربه یا حوادث رانندگی حتی بدون ضربه به سر
 • سردرد همراه تب و لرز، تهوع و استفراغ، تشنج و یا سختی حرکت در گردن
 • سردرد همراه اختلال در بینایی، شنوایی، تعادل، مشکلات حرکتی در اندام‌ها مانند سختی راه رفتن، حافظه، مشکلات شناختی مانند شناخت ساعت و محل یا اشخاص، سرگیجه، تغییر شخصیت و عملکرد مغز سردرد با کاهش وزن یا در افراد با سابقه سرطان
 • سردرد در افراد با سیستم ایمنی ضعیف (ناشی از بیماري یا عوارض دارویی)
 • سردرد به طور ناگهانی شکل می‌گیرد و بسیار شدید و انفجاري است مخصوصا اگر شخص را از خواب بیدار کند.
 • نخستین سردرد اگر بعد از 50 سالگی باشد یا نخستین سردرد در زندگی شما که بسیار شدید باشد و انجام فعالیت‌هاي روزانه شما را تحت تاثیر بگذارد.
 • سردردی پس از انجام فعالیت‌هاي بدنی شدید مانند دویدن، یا رابطه جنسی ایجاد شود.
 • سردرد همراه با درد گیجگاه، سردرد ضربان دار، سردرد همراه با چشم قرمز
 • سردرد غیر معمول شدید یا سردردي که به مرور زمان بدتر می شود.
 • تغییر در شکل و یا شدت سردرد معمول شما یا سردردي که با گذشت زمان بدتر شود.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از مقاله تقویت قوای جسمانی با معجون ویپرو! در وبلاگ دکتر مهدی آنت بازدید نمایید.

جلوگیری از سردرد با معجون لومینا

سردرد علل و بسیاری می‌تواند داشته باشد ولی مهم‌ترین آن‌ها استرس و بیماری است. با استفاده مداوم و منظم معجون لومینا می‌توانید از بروز آن جلوگیری نمایید. حتی در برخی موارد پیشگیری و کنترل سردردهای شدید را نیز به همراه دارد.

لومینا به دلیل وجود ژل رویال صد در صد طبیعی و ارگانیک در ترکیباتش یک مکمل گیاهی ویژه و منحصر به فرد است. به خاطر وجود انواع ویتامین، پروتئین و مواد معدنی بیشمار از بدن در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کند. وجود این مواد مغذی همچنین باعث به وجود آمدن سطح سلامت بیشتر و در نتیجه کاهش استرس و اضطراب ناشی از بیماری را در پی دارد.

معجون لومینا بهبود سردرد دکتر آنت

علل سردرد

عوامل متعددی ممکن است باعث سردرد شوند مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • بیماري (سینوزیت، عفونت، سرماخوردگی یا بیماري‌هاي جدي‌تر مانند ضربه و مشکلات درون مغزي مانند تومور)
 • استرس و عوامل روانی
 • ژنتیک
 • عوامل محیطی مانند سر و صدا، محیط کار و بوي شدید

تکنیک‌های آرامش بخش برای بهبود سردرد و میگرن

پیش از آنکه توسط پزشک ویزیت شوید این سوال‌ها را درباره سردرد و میگرن را در نظر داشته باشید: از چه تکنیک‌های آرامش بخشی برای کمک به بهبود سردرد خود می‌توانم استفاده کنم؟

برای آرام شدن و مقابله با میگرن و سر درد، شما در ابتدا باید با الگوی تنفس خود آشنا شوید و آن را به گونه‌ای که آرام شوید تغییر دهید. الگوی تنفسی شما معمولا با تغییر در احساسات عوض می‌شود. افرادی که اضطراب دارند تمایل دارند نفس خود را حبس کنند و با شدت بالا صحبت کنند. در حالی که افراد افسرده تمایل دارند با صدا و شدت پائین صحبت کنند.

در این قسمت تعدادی ورزش آرامش بخش آورده شده است. ابتدا، اطمینان حاصل کنید که در یک محیط آرام و عاری از عوامل مخل هستید، پوزیشن بدنتان کاملا راحت است و از نظر ذهنی در موقعیت خوبی هستید.

تنفس ریتمیک:

اگر تنفس شما کوتاه و با عجله است، سرعت آن را با تنفس‌های عمیق و آهسته کم کنید. آهسته دم و بازدم انجام دهید. در طول دم آهسته تا 5 بشمارید و سپس همین کار را برای بازدم تکرار کنید. حین بازدم به این فکر کنید که بدنتان در چه حالتی ریلکس است. شناخت این تغییر به شما برای ریلکس شدن بیشتر کمک می‌کند.

 تنفس عمیق:

تصور کنید یک نقطه دقیقا زیر ناف شماست. تا آن نقطه نفس بکشید، شکم خود را از هوا پر کنید. بگذارید هوا در شکم شما بالا بیاید سپس آن را خارج کنید. با هر بازدم طولانی و آهسته شما باید احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

 تنفس با تجسم:

یک محل آرام پیدا کنید که بتوانید چشمانتان را ببندید و تنفس آهسته خود را با تصورات خود همراه کنید. فکر کنید که بدنتان در یک پوزیشن آرامش بخش است و تنش‌ها از بدنتان خارج می‌شوند. با یک ریتم طبیعی اما عمیق نفس بکشید. تصور کنید که نفس شما از نای به ریه‌ها و شکمتان منتقل می‌شود. سپس تصور کنید که نفستان از همین راه خارج می‌گردد. به تنفس ادامه دهید و هر بار دم را افزایش دهید، و تصور کنید که هر بار با آرامش بیشتری نفس می‌کشید. هر باز که باز دم می‌کنید به این بیاندیشید که کمی بیشتر به دور از تنش هستید.

ریلکس شدن عضلات:

افکار خود را به خود و تنفستان منعطف کنید. چند نفس عمیق بکشید، آهسته بازدم کنید. بدن خود را با ذهنتان جستجو کنید. به سردرد خود یا سایر نقاطی که دچار کشیدگی یا گرفتگی هستند، توجه کنید. سریعا این مناطق را رها کنید. تا جایی که می‌توانید اجازه دهید این تنش‌ها دور شوند. یک یا دوبار سر خود را به آرامی به صورت دورانی بچرخانید و اگر درد گرفت متوقف کنید. چندین بار شانه‌های خود را به عقب و جلو حرکت دهید. اجازه دهید همه عضلاتتان کاملا شل شوند. یک فکر خوش را برای چند ثانیه مرور کنید. یک نفس عمیق دیگر بکشید و آهسته بازدم کنید. حالا شما باید احساس آرامش کنید.

با موسیقی آرام شوید:

ورزش‌های آرامش بخش را با موزیک مورد علاقه تان همراه کنید. نوعی از موسیقی را انتخاب کنید که خلق شما را بهبود می‌بخشد یا برایتان آرام کننده است. برخی افراد گوش کردن به صدایی که راهکارهای آرامش بخش را توضیح می‌دهد، کمک کننده می‌دانند.

ریلکس شدن تجسم ذهنی:

یک روش اثبات شده برای ایجاد یک هماهنگی بین ذهن و بدن است. این روش به شما می‌آموزد تصاویر آرامش بخش در ذهنتان ایجاد کنید. آنچه درباره میگرن و سردرد خود به خود می‌گوئید را شناسایی کنید. تلاش کنید که افکار مثبت را ارتقا دهید. با گفتن حرف‌های مثبت شما می‌توانید با افکار منفی مقابله کنید. چند جمله مثبت که شما می‌توانید به خودتان بگوئید در زیر آورده شده است:

1 . من باید مسائلی که نمی‌توانم کنترل کنم را کنار بگذارم.

2 . من سالم، سرزنده و قوی هستم.

3 . چیزی در دنیا وجود مدارد که من نتوانم مدیریتش کنم.

4 . همه نیازهای من تامین می‌شود.

5 . من کامال در امان هستم.

6 . هر روز در هر زمینه‌ای من قوی‌تر می‌شوم.

چه غذاهایی از ایجاد سردرد پیشگیری می‌کند؟

همانطور که گفته شد داشتن یک رژیم غذایی مناسب می‌تواند از ایجاد سردرد جلوگیری کند. یک رژیم غذایی سالم باید شامل موارد زیر باشد:

 • میوه
 • سبزیجات
 • پروتئین‌های بدون چربی
 • غلات سبوس‌دار
 • معجون لومینا

همچنین باید دقت داشته باشید از مصرف غذاهایی حاوی مواد نگهدارنده، خودداری کنید. بسیاری از عوامل دیگر نیز می‌توانند سبب ایجاد سردردهای میگرنی در افراد شوند. موارد زیر زمینه‌ساز ایجاد سردرد در هر فرد خواهد بود:

-تغییرات آب‌وهوا

-بوهای آزاردهنده

-استرس

-عدم خواب کافی

-تغییرات در میزان استروژن

-مصرف برخی از مواد غذایی  در جلوگیری از این عارضه بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

معجون لومینا dr. mahdi anet

معرفی معجون لومینا

معجون لومینا یک محصول ویژه و شگفت انگیز برای جلوگیری از سردرد و بهبود این عارضه است. در تولید این معجون از ژل رویال کاملا ارگانیک استفاده شده است که اثرات مثبت آن در محصول قابل مشاهده است. این شربت به مغز کمک می‌کند تا بتواند در درفع سموم عملکرد بهتری داشته باشد. این شربت خاصیت آرامبخش دارد و در بهبود سردردهای مختلف خصوصا میگرن مفید و تاثیر گذار است. یکی از ویژگی‌های خاص این معجون، خواب آور بودن آن است و می‌تواند خوابی خوش را به شما هدیه دهد.

اگر به دنبال راه حلی طبیعی و برای بهبود سردرد می‌گردید، توصیه ما به شما استفاده از معجون لومینا می‌باشد. با مصرف منظم و مداوم این معجون می‌توانید اثرات خوب آن را در سلامت خود مشاهده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *