کاهش عوارض اختلالات پروستات با معجون مندیکو

معجون مندیکو

از ابداعات دکتر مهدی آنت تولید معجون مندیکو می باشد. ایشان با اشراف کامل بر روی مشکلات و بیماری‌های افراد جامعه، اقدام به تولید محصولات برپایه ژل رویال طبیعی با کرده است تا سلامت بیشتر را به همگان عرضه کند. معجون مندیکو یک مکمل اختصاصی آقایان برای پیشگیری و کاهش عوارض ناشی از اختلالات پروستات است.

بیماری پروستات چیست؟

بیماری پروستات، از بیماری‌های ارثی و اکتسابی است، که ممکن است در هر سنی در مردان رخ دهد. البته این بیماری در مردان مسن شایع تر است و افراد جوان کمتر به این بیماری مبتلا می‌شوند.

یکی از اندام‌های جنسی در مردها پروستات است که به شکل گردو می‌باشد و آلت تناسلی مرد و همچنین بیضه‌ها را هم در برمی‌گیرد. کار این اندام تولید یک مایع است که با مایع منی (ترکیبی از مایع منی و مایع پروستات) ترکیب می‌شود. این مایع از عوامل مهم برای فرزنددار شدن محسوب می‌شود.

این اندام، در زیر مثانه و جلوی راست روده واقع شده که غده مجرای ادرار را در ابتدای مثانه در بر گرفته است. ابتدای مثانه که گردن مثانه نیز گفته می‌شود، در این ناحیه مجاری ادراری به مثانه وصل می‌شود.

مجاری ادراری لوله‌ای است که وظیفه خارج کردن ادرار از بدن فرد را بر عهده دارد. در مردان مجاری ادراری وظیفه خارج کردن ماده منی از طریق آلت تناسلی را نیز بر عهده دارد. همچنین مثانه و مجاری ادرار جز قسمت‌های دستگاه ادراری زیرین یا تحتانی به شمار می‌رود.

مایع پروستات چیست؟

در طول انزال، اسپرم از بیضه و از یک سری لوله‌ها حرکت می‌کند. این باعث می‌شود عضلات پروستات در مجرای ادرار منقبض شوند. این باعث می‌شود مجرای ادرار از هرگونه ادرار که از طریق آن عبور می‌کند مسدود شود. سپس مایع منی می‌تواند وارد مجرای ادرار شود و مایع پروستات نیز آزاد شود و مخلوط آن با مایع منی حاصل از بیضه باشد.

مایع پروستات حاوی آنزیمی است که آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) نامیده می‌شود. PSA به نازک‌تر شدن مایع منی کمک می‌کند.

این مایع حاوی آنزیم‌ها، اسید سیتریک و روی است. این مایع یکی از قسمت‌های منی است که به محافظت از اسپرم کمک می‌کند. به طور خاص، مایع منی از نظر شیمیایی اساسی است. این به اسپرم‌ها کمک می کند تا در واژن طولانی‌تر زندگی کنند و حاوی مایعاتی هستند که از نظر شیمیایی اسیدی هستند.

علائم و نشانه‌های پروستات

تکرر ادرار، احساس نیاز فوری به دفع ادرار، ادرار شبانه (بیش از یکبار)، احساس فشارهای شکمی، کاهش فشار جریان ادرار، بند آمدن ادرار، قطره قطره ادرار کردن پس از پایان دفع ادرار، عدم احساس تخلیه کامل ادرار، احتباس شدید ادراری، عفونت‌های مکرر ادرار، گشاد شدن لگنچه‌های کلیه‌ها، صدمه به كار كليه‌ها و عواقب بعدی نارسایی کلیه می‌باشد.

تغييرات ساختمان مثانه و تشكيل سنگ در مثانه نیز از دیگر عوارضی است که ممکن است رخ دهد.

بزرگی خوش خیم پروستات(BPH )چیست؟

درگیری خوش خیم پروستات به معنی درگیری پروستات با منشا غیرسرطان و هایپربالزی به معنی بزرگ شدن می‌باشد. بزرگی خوش خیم پروستات، یک بزرگ شدگی غیرسرطانی پروستات می‌باشد که تقریبا در تمام مردان با افزایش سن اتفاق می‌افتد.

با افزایش سن مردان غده پروستات به طور آهسته رشد کرده و بزرگ می‌شود. پروستات بزرگ شده بر روی پیشابراه فشار آورده و موجب ایجاد وقفه در جریان ادرار شده و باعث ایجاد مشکل در ادرار کردن می‌شود. به علت باریک شدن پیشابراه، جریان ادرار آهسته‌تر شده و فشار آن کم می‌شود.

عوارض بزرگی خوش خیم پروستات

اگر بزرگی خوش خیم پروستات شدید بوده و درمان نشود بعد از مدتی می‌تواند در برخی

از بیماران مشکلات جدی و مهمی ایجاد کند.

 • انسداد ناگهانی در ادرار: بزرگی خوش خیم پروستات شدید بهبود نیافته پـس از مدتی

می‌تواند موجب قطع ناگهانی، کامل و در اغلب موارد باعث جریان دردناک ادرار شود. چنین بیمارانی نیازمند ورود لوله‌ای به نام کاتتر(سوند) برای خالی کردن ادرار از مثانه هستند.

 • انسداد تدریجی ادرار: انسداد نسبی جریان ادرار برای مدت طولانی می‌تواند موجب احتباس تدریجی و مزمن ادرار شود. احتباس مزمن ادرار بدون درد بوده و با افزایش حجم باقیمانده ادرار مشخص می‌شود. مقدار ادراری که پـس از ادرار کردن معمولی در مثانه باقی می‌ماند، ادرار باقی مانده، نامیده می‌شود.

علائم آن به طور معمول شامل عدم تخلیه کامل مثانه یا تخلیه مکرر حجم‌های کم ادرار می‌باشد. (سرریز شدن ادرار)

 • آسیب به مثانه یا کلیه: احتباس مزمن ادراری موجب کشیدگی عضلات جدار مثانه می‌شود. این امر در طولانی مدت موجب ضعیف شدن مثانه شده، به طوری که انقباضات مناسب تداوم نخواهد داشت.

حجم زیاد ادرار باقیمانده، منجر به افزایش فشار داخل مثانه می‌شود. فشار بالای مثانه  ممکن است منجر به پس زدن ادرار از طریق حالب به داخل کلیه‌هـا شود. حاصل پرشدگی حالب‌هـا و کلیه‌ها سرانجام ممکن است موجـب نارسایی کلیه شود.

 • عفونت مجاری ادراری و سنگ‌های مثانه: عدم توانایی تخلیه کامل مثانه موجب افزایـش ریسک عفونت مجاری ادراری و تشکیل سنگ‌های مثانه می‌شود.

یادآوری: بزرگی خوش خیم پروستات احتمال بروز سرطان پروستات را افزایش نمی‌دهد.

سرطان پروستات چیست؟

به‌دلیل میزان بروز بالای آن این سرطان از مشکلات سلامتی شایع به حساب می‌آید. این نوع سرطان از این نظر با سایر سرطان‌ها متفاوت است که درصد قابل ملاحظه‌ای از مردان مبتلا دارای فرم‌های بدون علامت آن می‌باشد.

معمولا این نوع سرطان علامت خاصی ایجاد نکرده و به خارج از غده پروستات گسترش نمی‌یابد. گاهی اوقات نیز این سرطان کوچک بوده و به کندی رشد می‌کند و خطر کمتری برای بیمار خواهد داشت.

علل عوامل خطر ساز وابسته به سرطان پروستات چیست؟

به نظر می‌رسد این نوع سرطان ثانویه به علل مختلف ایجاد می‌شود. معمولا این سرطان افراد مسن را درگیر می‌کند و به ندرت قبل از 40 سالگی اتفاق می‌افتد ولی بعد از این سن میزان بروز آن به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد.

آمار حاصله در کل جهان نشان دهنده سومین سرطان شایع و ششمین مرگ ناشی از سرطان در مردان می‌باشد. به نظر می‌رسد علل ژنتیکی و رژیم غذایی در بروز آن دخالت داشته باشند. مردانی که سابقه خانوادگی بروز این سرطان را دارند شانس بیشتری جهت ابتلا به آن خواهند داشت.

استفاده از رژیم‌های غذایی خاصی ممکن است شانس ابتلا به این سرطان را کاهش دهد نظیر غذاهای غنی از لیکوپن، سلنیم و ویتامین ای،گوجه فرنگی پخته منبعی از لیکوپن‌های کارتنوئیدی به حساب می‌آید. این ترکیبات نوعی ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند که از سلول‌ها در برابر سرطانی شدن محافظت می‌کنند. مطالعات زیادی نشان داده‌اند که استفاده از این ترکیبات به مقدار فراوان می‌تواند شانس ابتلا به این سرطان را کاهش دهد. مصرف سلنیم نیز می‌تواند شانس ابتلا به این سرطان را کاهش دهد.

علائم و نشانه‌های سرطان پروستات چیست؟

در مراحل اولیه این سرطان علامتی ندارد و در سایر موارد علایم شامل درد مبهم در ناحیه لگن، تکرر ادراری، اختلالات ادارای دیگر نظیر عدم توانایی ادرار کردن، درد یا سوزش ادرار، کاهش جریان ادرار، وجود خون در ادرار یا منی، انزال دردناک، درد ناحیه کمر و قسمت‌های فوقانی پاها، کاهش اشتها و یا وزن و درد دائمی استخوان‌ها می‌باشد.

روش‌های خانگی مناسب برای رفع پروستات

علاوه بر رژیم غذایی مناسب باید به یکسری راه کارهای مناسب برای بهبود خانگی پروستات نیز عمل کرد.

 • با روش‌هایی مثل یوگا، ورزش، مدیتیشن، استرس را به حداقل برسانید.
 • عضلات لگن را با ورزش تقویت کنید.
 • سیگار، کافئین، مشروبات الکی را ترک کنید.
 • مصرف مایعات باعث کاهش عفونت مثانه و پروستات می‌شود. ولی مصرف مایعات بیش از اندازه در شب باید جلوگیری کرد و حتما قبل از خواب باید مثانه تخلیه شود.
 • هنگام ادرار کردن باید مثانه به طور کامل تخلیه شود.
 • از مصرف آنتی‌هیستامین‌ها، دیورتیک‌ها و انواع ضد احتقان جلوگیری کنید.
 • می ‌وانید از یک کیسه آب گرم روی شکم برای کاهش علائم پروستات استفاده کنید.
 • نشستن طولانی مدت و دوچرخه سواری می‌تواند پروستات را تحریک کند.

پروستات و روابط زناشویی

با افزایش سن، احتمال بزرگتر شدن پروستات وجود دارد، که این مسئله می‌تواند عارضه‌هایی از قبیل مشکل هنگام ادرار کردن و مشکلات جنسی را به همراه داشته باشد. میزان و نوع مشکلات جنسی در روابط زناشویی بسته به‌شدت عارضه ایجاد شده و وضعیت پروستات می‌تواند متفاوت باشد. عارضه‌های جنسی که می‌تواند به همراه داشته باشد شامل موارد زیر است:

 • اختلال در نعوظ
 • کاهش رضایت جنس
 • مشکل داشتن جهت حفظ نعوظ
 • کاهش میل جنسی

روش‌های بهبود پروستات

برای رفع پروستات روش‌های متعددی مطرح می‌شود در برخی از شرایط حاد ممکن است پزشک دستور جراحی را صادر کند؛ ولی در برخی موارد با استفاده از دارو پروستات، این معضل رفع خواهد شد. در کنار دارو‌های شیمیایی، بهبود قطعی پروستات با گیاهان دارویی نیز امکان پذیر است. نقش تغذیه سالم را نیز در این راه نادیده نگیرید در ادامه به تعدادی از مواد غذایی که به پیشگیری و رفع التهاب پروستات کمک زیادی می‌کنند، اشاره کرده‌ایم:

 • گوجه فرنگی
 • کلم بروکلی
 • حبوبات و سویا
 • انار
 • ماهی
 • پیاز و سیر
 • انواع آجیل
 • پاپایا
 • گریپ فروت
 • هندوانه
 • هویج
 • فلفل‌ دلمه‌ای قرمز
 • زردآلو
 • کلم بنفش

بهبود بزرگی پروستات با زردچوبه

کورکومین، ماده اصلی زردچوبه، ادویه‌ای نارنجی رنگ است که در بسیاری از آشپزخانه‌ها یافت می‌شود. زردچوبه، که در آسیا استفاده گسترده‌ای دارد، در ابتدا به دلیل خواص ضدالتهابی معروف شد. کورکومین برای بهبود بزرگی پروستات هم مفید است.

بهبود پروستاتیت با تخمه کدوتنبل

تخمه کدو تنبل (کوکوربیتا پپو) منبع طبیعی روی و لینولئیک اسید (ویتامین اف) است. این دانه خوراکی مدر است و ادعا می‌شود که تورم غده پروستات و باقی ماندن ادرار در مثانه را بهبود می‌بخشد.

سرکه سیب

سرکه سیب خام تصفیه ‌نشده دارای خواص قابض‌کنندگی است و به جمع و کوچک شدن غده پروستات متورم کمک می‌کند. همچنین باعث کاهش وزن می‌شود و از عوارض بعدی بزرگی پروستات از جمله عفونت دستگاه ادراری جلوگیری می‌کند.

زنجبیل

برخی از مطالعات نشان می‌دهد که مصرف زنجبیل مانع پیشرفت سلول‌های سرطانی پروستات می‌شود.

گزنه

برگ‌های گزنه می‌توانند دردی تیز و شدید ایجاد کنند، اما عصاره‌اش برای درمان گیاهی بزرگی خوش خیم پروستات مفید است. ریشه گزنه حاوی مواد فیتوشیمیایی زیست‌فعالی است که کمک می‌کند بافت پروستات جمع شود. گزنه ادرارآوری طبیعی است و با افزیش جریان ادرار کمک می‌کند مواد زائد التهابی دفع شوند.

معجون مندیکو

معجون مندیکو یک معجون منحصر به فرد در کاهش عوارض ناشی از بیماری پروستات است که می‌تواند کیفیت زندگی آقایان را ارتقا بخشد. این معجون از گیاهان خاص تشکیل شده که خیال افراد را از مصرف داروهای شیمیایی و پیامدهای بعد از مصرف آن‌ها راحت می‌کند. این معجون سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است و با مصرف روزانه آن می‌شود به تقویت سیستم ایمنی نیز کمک کرد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *