تقویت ریشه مو با شامپو میرار

شامپو میرار تقویت ریشه مو دکتر مهدی آنت

یکی از ابداعات و نوآوری‌های دکتر مهدی آنت و خانم زهره فرمانروا، ساخت و تولید شامپو میرار می‌باشد. مو یکی از مواردی است که در زیبایی چهره و داشتن اعتماد به نفس به افراد کمک می‌کند برای همین داشتن موی سالم بسیار مهم است. شامپو میرار یک شامپوی طبیعی اما بسیار قوی در جهت حفظ سلامتی پوست سر و مو و همچنین تقویت مو می‌باشد.

تا به حال فکر کرده‌اید که چه کارهایی به ریشه مو آسیب می‌زند؟ اگر انتهای موهای شما چند شاخه شده و دچار شکستگی و ریزش مو هستید، احتمالاً ریشه موهای شما ضعیف است و باید برای تقویت آن‌ها کاری انجام دهید. اما با چه راهکارهایی می‌توان مو را تقویت کرد؟

قوی کردن ریشه مو باعث افزایش رشد موها می‌شود و از ریزش یا کم‌پشت شدن موها جلوگیری می‌کند. همچنین تقویت کردن ریشه مو باعث می‌شود موهای شما از حالت نازکی موها و شکننده بودن نجات پیدا کند. شامپو میرار تمام خواص ژل رویال را به صورت موضعی دارد و می‌تواند باعث کاهش ریزش مو، جلوگیری از شکنندگی مو، رفع شوره سر، تقویت پوست سر و همچنین در موارد بسیاری رویش مجدد شود.

ما در ادامه درباره بهترین روش‌های خانگی افزایش رشد موها، چگونگی تقویت ریشه مو با شامپو میرار و همچنین کارهایی که به ریشه مو آسیب وارد می‌کند توضیح بیشتری خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

علل تضعیف شدن مو و تاثیر شامپو میرار بر آن

یکی از راه‌هایی که می‌توانید با اطمینان از آن برای تقویت ریشه مو و جلوگیری از ضعیف شدن آن بگیرید استفاده از شامپو میرار از برند وست ویژن می‌باشد. برای آگاهی بیشتر شما در اینجا به برخی از عواملی که منجر به ضعیف شدن ریشه مو می‌شود، اشاره می‌کنیم:

عدم تعادل هورمونی: سطح هورمون‌های بدن به طور مستقیم بر چرخه رشد مو اثر می‌گذارد. یائسگی، مشکلات تیروئید، تغییرات پس از بارداری نیز ممکن است منجر به نوسان هورمونی شود که ریشه موها را ضعیف کرده و در چرخه رشد طبیعی مو اختلال ایجاد می‌کند. همچنین عدم تعادل هورمونی می‌تواند باعث نازک شدن موها شده و از سالم بودن و بلند شدن موها جلوگیری کند.

ژنتیک: برخی از افراد استعداد ژنتیکی برای اختلالات خاص مو مانند ریزش موی الگویی دارند. آلوپسی آندروژنیک در مردان و زنان یکی از شایع‌ترین نوع ریزش موی ژنتیکی است که منجر به کاهش تدریجی اندازه فولیکول مو می‌شود. با استفاده از شامپو میرار فولیکول‌های بسته شده مو نیز باز می‌شود و به آن‌ها امکان جذب بیشتر مواد مغذی موجود در شامپو داده می‌شود.

استرس: استرس روانی نیز می‌تواند تأثیر منفی بر چرخه رشد مو داشته باشد و تحریک ریزش مو می‌شود.

فشارهای فیزیکی: ناشی از بستن محکم موها یا استفاده بیش از حد از وسایل حالت دهنده مو می‌تواند فشار کششی روی ساقه‌ها و ریشه موها وارد کند. درمان‌های شدید مو مانند صاف کردن دائمی یا فر کردن موها و استفاده مداوم از فرکننده مو، اتو و شانه موی داغ، پیوستگی فولیکول مو را تغییر می‌دهد و پوسته مو را ضعیف کرده که باعث می‌شود بیشتر باعث ریزش و شکنندگی باشد.

عفونت پوست سر: عفونت‌های باکتریایی یا قارچی روی پوست سر، مانند جوش‌ روی پوست سر، می‌تواند به ریشه موها صدمه بزند تا حدی که منجر به زخم شود و سپس ریزش دائمی مو در نواحی آسیب‌دیده را در پی دارد. شامپو میرار با خواص آنتی باکتریالی شما را در رفع این عفونت‌ها یاری می‌دهد.

شوره سر: این مشکل پوست سر، به دلیل افزایش تولید چربی طبیعی یعنی چربی روی پوست سر رخ می‌دهد که عفونت قارچی را تشدید می‌کند. پوسته پوسته شدن و خارش از نشانه‌های رایج شوره سر است. خاراندن شدید به دلیل خارش پوستی می‌تواند آسیب فیزیکی به ساقه مو وارد کند. همچنین عفونت قارچی می‌تواند ریشه موها را به دلیل التهاب ضعیف کند. شامپو میرار بخاطر مواد طبیعی که در خود دارد شوره سر را تا حد زیادی برطرف می‌کند.

شامپو میرار دکتر آنت

محصولات شیمیایی مو: مواد شیمیایی قوی که در رنگ‌های مو، مواد بی‌رنگ‌کننده و محصولات حالت دهنده مو وجود دارد، می‌تواند درماتیت تماسی آلرژیک ایجاد کند و به شدت بر فولیکول مو اثر بگذارد. شامپو میرار سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی غنی است که موهای شما را سالم می‌کند و باعث رفع خشکی مو می‌شود.

رژیم غذایی ناسالم: مصرف رژیم غذایی که فاقد مواد غذایی ضروری مانند پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی به‌ویژه آهن و ویتامین ب 12 است، باعث ضعیف شدن تدریجی ریشه مو و افزایش ریزش مو می‌شود. شامپو میرار بسیاری از این ویتامین‌ها را داراست.

داروها: داروهای خاصی نیز ریشه موها را ضعیف می‌کنند و منجر به ریزش دائمی مو می‌شوند. این داروها شامل داروهای ضد سرطان، داروهای تیروئید، رقیق کننده خون (ضد انعقاد)، داروهای نقرس، ضد افسردگی و ضد فشار خون است.

عوامل محیطی: قرار گرفتن در معرض آلودگی، دوده، مواد شیمیایی خطرناک به دلیل آلوده بودن، آسیب اکسیداتیو به ساقه مو و فولیکول‌ها وارد کرده و ریشه موها را تضعیف می‌کند. تغییرات مو می‌تواند از ریزش موی پراکنده، آسیب پوست سر، حس سوزش و شوره تا خشکی، موخوره و شکنندگی را شامل شود.

ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم در ریزش مو

ویتامین‌ها و مواد معدنی برای عملکردهای متعدد بدن از جمله رشد سلول‌های جدید مانند فولیکول‌های مو ضروری هستند. یک سری از ویتامین‌ها برای رشد موها لازم هستند و در حقیقت موی فرد را تغذیه می‌کنند، چنانچه کمبودی در این زمینه وجود داشته باشد، مو خشک و بی رنگ به نظر می‌رسد. در برخی موارد، مواد نرم کننده عمیق و ماسک مو می‌توانند مزایای کوتاه مدت بزرگی داشته باشند، ولیکن فرد باید رژیم خود را به گونه‌ای تنظیم کند که اگر لازم است  مکمل‌های غذایی را مصرف نماید تا در بلندمدت شاهد اثرات آن باشد.

البته شواهد علمی بسیار کمی وجود دارد که ثابت کند ویتامین‌ها برای رشد مو در واقع موثر هستند. با این حال، کمبود شدید بیوتین، روی، نیاسین و آهن ممکن است منجر به ریزش مو شود. شامپو میرار یک شامپوی طبیعی است که با داشتن ویتامین‌های لازم برای تقویت ریشه مو، موی سر شما را ویتامینه می‌کند.

سخن آخر

همه افراد، کوچک و بزرگ، زن و مرد، به دنبال موهای سالم، پر پشت و درخشان هستند. اما برخی عوامل ممکن است موجب تضعیف موها شوند که در چنین شرایطی باید هرچه سریع تر به دنبال راهکارهای مناسب برای تقویت موی سر باشیم تا از ریزش آن‌ها جلوگیری نماییم. شامپو میرار بهترین راهکار برای تقویت موی سر شماست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *