برنامه‌ریزی ذهن با اهداف مثبت!

برنامه‌ریزی ذهن قدرت ذهن مهدی آنت

برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاه

ذهن ناخودآگاه بسیار قدرتمند است و خیلی‌ سریع می‌تواند تفکرات و عواطف ما را به واقعیت تبدیل کند. ضمیر ناخودآگاه بخشی از ذهن است که در قسمت پایین ضمیر خودآگاه قرار گرفته است. ضمیر ناخودآگاه از زمان متولد شدن ما شکل می‌گیرد تا در زندگی و انجام امور برای تحقق سریع اهداف به ما کمک کند.

به اعتقاد دکتر مهدی آنت، ذهن شما نقش بسیار مهمی را در رسیدن به موفقیت‌ها و هدف‌هایتان بازی می‌کند، از جمله هدف‌های کوچک، هدف‌های روزمره و هدف‌های بسیار بزرگ. برای هدف‌های کوچک و یا روزمره، شخص به درستی می‌داند که چه می‌خواهد اما وقتی با هدف‌های بزرگ مواجه می‌شود، اغلب مردم اصلا نمی‌دانند که چه می خواهند.

برای انجام هر کاری و برای استفاده از قدرت ذهن، شما باید بدانید که دقیقا چه می‌خواهید. برای تمرکز ذهنتان بر روی یک هدف، شما باید هدف کاملا روشن و واضح با جزییات دقیق و تعریف شده‌ای داشته باشید.

برای اینکه بفهمید دقیقا چه کاری می‌خواهید انجام دهید و یا چه چیزی به دست آورید، لازم است که اول از همه به تفکر بپردازید و خوب بیندیشید. بعد از اینکه کشف کردید دقیقا چه می‌خواهید، لازم است که یک طرح و نقشه برای رسیدن به آن پیاده کنید. شما باید بدانید اولین اقدام چیست و سپس چگونه حرکت کنید و ادامه دهید. تمامی این‌ها به عنوان برنامه‌ریزی ذهن شما محسوب می‌شود.

برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاه چه تاثیری بر زندگی شما دارد؟

هر شخصی در زندگی اش با شکست‌هایی مواجه می‌شود، بنابراین چیزی که ما را نگران می کند نباید شکست باشد بلکه آن ذهنیتی باید باشد که باعث شکست ما شده است. همان طور که واضح است، شکست لازمه هر موفقیتی است و تنها درمانش مقاومت است.

افکار شما بخشی از ذهن شما هستند و قدرت دارند. افکاری که اغلب به آن فکر می‌کنید تمایل به تحقق یافتن دارند. اگر انرژی ذهنی خود را در افکار ذهنی خود بریزید، قوی‌تر و مصمم‌تر خواهند شد و در نتیجه بر نگرش، انتظارات، رفتار و اعمال شما تاثیر خواهند گذاشت.

این افکار و تصاویر ذهنی می‌تواند به طور ناخودآگاه توسط افراد دیگر درک شود که در آن زمان به شما کمک و یا فرصت‌هایی را ارائه می‌دهند. افکار شما همچنین می‌توانند چیزی را که معمولا به عنوان اتفاقات تصادفی نامیده می‌شود، ایجاد کنند. آن‌ها می‌توانند وقایع، موقعیت‌ها و فرصت‌ها را به زندگی شما جذب کنند.

شک، ترس‌ها و نگرانی‌ها، آنچه را که شما با قدرت ذهنتان می‌سازید، از بین می‌برد. این بدان معناست که باید ذهن خود را از افکار منفی و شک و تردید پاک کنید. ممکن است قبول نکنید که این کار ممکن است، اما با تمرین درست و برنامه‌ریزی ذهن، قطعا برایتان امکان پذیر می‌شود.

اگر تاکنون خودتان را شخص لایقی نمی دانسته‌اید از این به بعد به خودتان ارزش بیشتری بدهید، می توانید با افراد موفق‌تر از خودتان معاشرت کرده و ارتباط برقرار کنید، آموزش ببینید و تلاش کنید تا به شخصی تبدیل شوید که لیاقتش را دارید.

برنامه‌ریزی ذهن برای رسیدن به موفقیت

برنامه‌ریزی ذهن یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت است. اغلب انسان ها از موفقیت ترس دارند. در واقع انسان‌ها این را باور ندارند که ممکن است به موفقیت برسند. افراد زمانی که به موفقیت نزدیک می‌شوند دائما به این فکر می‌کنند که اتفاقی باعث می‌شود دوباره شکست بخورند.

دکتر آنت معتقد است که شما با تغییر باورهای ذهنی خود می‌توانید لذت موفقیت در زندگی را بچشید. هر شخصی باید بتواند با ذهن نیمه هوشیار خود ارتباط برقرار کند. این ارتباط منجر به تسلط بر ذهن نیمه هوشیار می‌شود. زیرا این تسلط به فهمیدن رازهای ذهن نیمه هوشیار شما کمک بسیاری خواهد کرد.

ذهن نیمه هوشیار همان ذهن ناخودآگاه است. زمانی که ذهن نیمه هوشیار موضوع یا موردی را قبول کند در واقعیت و جهان بیرونی آن موضوع برای شما اتفاق خواهد افتاد. برای مثال در بسیاری از مواقع افراد هدفی را انتخاب می‌کنند اما نمی‌توانند تصور کنند که به آن هدف می‎رسند.

بنابراین تا زمانی که ذهن نیمه هوشیار چیزی را باور نکند دسترسی به آن هدف امکان پذیر نخواهد بود. شما باید ابتدا در ذهن، هدف خود را ببینید تا در واقعیت به آن برسید. شما با همسو کردن ذهن نیمه هوشیار با اهداف خود به اسرار ذهن نیمه هوشیار دست پیدا می‌کنید.

یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت این است که هدف معین خود را به ضمیر ناخودآگاه بفرستید و با تکرار، آن را در عمق ضمیر ناخودآگاه خود جا دهید. از طرفی برنامه‌ریزی ذهن باعث می شود که با هدف فرستاده شده شما در ذهن مخالفتی نشود. ذهن فوق هوشیار به شما کمک خواهد کرد که زودتر به اهداف خود برسید.

برنامه‌ریزی ذهن فراموش کردن اهداف زندگی دکتر مهدی آنت

روش‌های برنامه‌ریزی ذهن

‌نوشتن

در برنامه‌ریزی ذهن، خواسته‌ها و اهداف خود را بنویسید و در مقابل چشم خود قرار بدهید، به طوری که مدام ببینیدشان. در این صورت با هر بار نوشتن و دیدن، پیام آن هدف را به ذهنتان ارسال می‌کنید و کم‌کم از نظر درونی با آن ارتباط موثر برقرار کرده و در نهایت آن عبارت، هدف و جزئی از زندگی شما می‌شود که حتما باید آن را بدست بیاورید.

به عنوان تمرین برای برنامه‌ریزی ذهن می‌توانید جملات تاکیدی مثبت و کوتاه را به عنوان هدف انتخاب کرده و روی کمد، یخچال، دیوار و هر جایی که فکر می‌کنید جلوی چشم شماست نصب کنید. این عبارات و جملات تاکیدی باعث می‌شوند که فن بیان شما تقویت شده و تمرکز را بر روی اهدافتان افزایش دهید و راحت‌تر به سمت اهدافتان گام بردارید.

شنیدن

بعضی از افراد تا زمانی که مطلبی یا نکته‌ای را  با گوش خود نشنوند، نمی‌توانند آن را درک کنند. در برنامه‌ریزی ذهن شنیدن هدف تاثیر به سزایی دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که از جملات تاکیدی مثبت، برای برنامه‌ریزی ذهن و تغییر باورهای درونی استفاده کنید.

در واقع جملات تاکیدی مثبت، یک جمله است که با اعتماد به نفس درباره یک حقیقت درک شده گفته می‌شود. جملات تاکیدی مثبت می‌توانند تاثیر گذار باشند زیرا قادر هستند برنامه‌ریزی ذهن را طوری انجام دهند که شما جملات مثبت بیان شده، را باور کنید.

جملات تاکيدی مثبت پس از تکرار زياد تبديل به عادت شده و به صورت ناخودآگاه در زندگی ما جاری خواهند شد. به عنوان تمرین برای برنامه‌ریزی ذهن، شما می‌توانید اهداف خود را به شکل جملات کوتاه مثبت بنویسید و آن‌ها را ضبط کنید و مدام گوش کنید.

از احساسات خودتان حرف بزنید، از تجربه‌های شیرین، موفقیت‌ها و هر چیزی که به شما انرژی می دهد، نهایتا همه این‌ها باعث تقویت برنامه‌ریزی ذهن می‌شوند. نکته: جملات تاکیدی مثبت را به زمان حال بسازید. چند جمله تاکیدی مثبت مثال می‌زنیم:

*به لطف خدا، من هر روز به هدفم نزدیک‌تر می‌شوم.

*تمام شرایط برای من محیاست و من با قدرت برای رسیدن به اهدافم تلاش می‌کنم.

در ضمن جملات تاکیدی مثبت باید شخصی‌سازی باشند، یعنی باید به سبک شخصی برای خودتان از این ‌دست عبارات مثبت بسازید و استفاده کنید.

.بیشتر بخوانید:

با علائم مثبت گرایی سمی بیشتر آشنا شوید!

احساس

برای اینکه هدف خودتان را احساس کنید، باید هوش اجتماعی خودتان را به کار ببندید، باید تصویرسازی کنید. تصویرسازی به شما کمک می‌کند تا  آگاهانه بر روی ذهن ناخودآگاه خودتان اثر بگذارید و محدودیت‌ها را بشکنید.

تصورکنید لیموترشی را از نیمه دو قارچ می‌کنید و آب آن را در دهان خود می‌چکانید… به قول معروف آب دهانتان راه افتاد؟ می‎شود فقط با فکر کردن به لیمو ترش، آب دهانتان و غدد بزاقیتان ترشح بشود! این یک مثال ساده است، برای تاثیر فکر بر مکانیسم بدن.

افزودن احساس به یک تصویرسازی و تلقین آن را مؤثرتر می‌کند. بهتر بگوییم تا زمانی که احساس همراه تصویرسازی و تلقین نباشد اصلا اسم آن را نمی‌شود تجسم گذاشت. احساس، قدرت است و باعث می‌شود خیلی ناممکن‌ها‌، ممکن شوند.

حالا از شما می‌خواهیم به عنوان تمرین، خودتان را در شرایطی تصور کنید که به هدفتان رسیدید:

  • چه احساسی دارید؟
  • چگونه زندگی می‌کنید؟
  • وضعیت و شرایطتان چگونه است؟
  • چگونه رفتار می‌کنید؟
  • چه لباسی بر تن دارید و…

هر چه با جزئیات بیشتری تصویرسازی کنید و عمیقا به هدف و موفقیت فکر کنید، زودتر به آن جایگاه خواهید رسید.

بهترین زمان برای برنامه‌ریزی ذهن، شب قبل از خواب و صبح بعد از بیدار شدن است. اختصاص زمانی به مدت 15 دقیقه صبح و 15 دقیقه شب، برای این کار کافی است تا از نتایج شگفت انگیزش حیرت کنید!

این سه روش نفوذ در ضمیر ناخودآگاه را چندین بار در طول روز انجام بدهید تا ذهنتان را با هدف خود همسو کنید. زمانی که ذهن با اهداف همسو شوند، خیلی راحت‌‌تر به نتایجی که مدنظرتان هست می‌رسید.

نکته خیلی مهم: تطبيق جملات تاکیدی مثبت با حالات احساسی و فيزيکی بدن هست. اگر حالت فيزيک بدن و احساسات شما عکس جملات تاکيدی باشد، نتيجه‌ای نخواهد داشت.

به طور مثال اگر جمله تاکيدی شما به صورت “من کاملا شاداب هستم”  باشد، بايد فيزيک بدنی و حالات احساسی چهره و روحيه شما دقيقا در شرايط شادابی و سلامتی قرار بگيرد و اين عمل يعنی باور به انجام شدن جمله تاکيدی در لحظه.

برنامه‌ریزی ذهن افکار سرچشمه زندگی مهدی انت

کنترل کلمات گفتاری و ایجاد سؤال از خود برای تقویت برنامه‌ریزی ذهن

کلمات نقش اساسی و قدرتمندی در ذهن انسان‌ها دارند. برای تقویت و برنامه‌ریزی ذهن بهتر است از کلمات مثبت استفاده کنید.

برای نمونه از فعل” نشد” به جای “نمی شود” و از کلمه مساله به جای مشکل استفاده نماييد. مثلا از خود سوال کنيد: « چرا من آدم موفقی هستم؟ »

ضمير ناخودآگاه بدون اين که علت واقعی موفقيت شما را بداند يا آن را تجزيه و تحليل کند که مطلب درست است يا نه، گفته شما را پذيرفته و در ميليون‌ها بايگانی مغز، لحظه‌های موفقيت و پيشرفت را در طول زندگی جستجو می‌کند و اعلام می‌‎کند: « به اين دلايل شما آدم موفقی هستيد».

اما اگر سؤال کنيد: چرا من آدم بدبختی هستم، ضمن قبولی بدبختی، در ميليون ها فايل مغز به دنبال زمان‌های بد بياری، عدم موفقيت، حوادث ناگوار و … گشته و به شما می‌گويد: به اين دلايل شما آدم بدبختی هستيد!

بنابراين با پرسش‌های مثبت، ضمير ناخودآگاه جواب‌های مثبت و در مقابل پرسش‌های منفی، جواب های منفی برای شما آماده می‌کند. پس با سؤالات مثبتی چون:

– چرا من سالم و تندرست هستم؟ در حالی که ممکن است مريض و حتی سخت بيمار باشيم.

-چرا من ثروت فراوان دارم؟ در حالی که ممکن است خيلی فقير بوده و حتی بدهی فراوانی هم داشته باشيم

و صدها چرای مثبت ديگر …

برنامه‌ریزی ذهن خود را به سمت اهداف مثبت پیش خواهید برد. وقتی پرسش و پاسخ‌های ذهن بارها تکرار می‌شود، پاسخ‌ها جزو باورهای ذهن ناخودآگاه می‌شوند.

بنابراين ثروت، خوشبختی، سلامتی و موفقيت در دسترس همه ماست، کافی است با اشتياق، با اراده قوی و مصمم و با اعتقاد به پيروزی، بخواهيم آن‌ها را به دست بياوريم، ضمن اين که پرسيدن سؤال‌های مثبت از خود، باعث ايجاد رضايتمندی و احساس آرامش و اميد به آينده خواهد شد.

کنترل اطلاعات ضمير و ذهن ناخودآگاه

هر فکر يا اطلاعاتی که وارد ضمير و ذهن ناخودآگاه می‌شود، با سرعت زیاد، بر ترکيبات شيميايی بدن تاثير گذاشته و بعد از هر انديشه‌ای، احساسی در بدن توليد می‌شود. انديشه‌های مثبت و شادی‌بخش باعث ترشح هورمون هايی می‌شوند که جسم و ذهن شما را سالم، پرنشاط و سيستم ايمنی و دفاعی بدن را فعال‌تر می‌سازند.

انديشه‌های مثبت، راه پيشرفت و چگونگی رسيدن به پيروزی را به شما نشان می‌دهند. توصيه می‌کنیم که هميشه به موفقیت‌ها بينديشيد، هميشه خود را لايق و شايسته بدانيد، هرگز خود را دست کم نگيريد.

افکار و اطلاعات منفی، ناتوانی و احساسات ناراحت کننده را تشديد می‌کنند، از سوی ديگر اعتماد به نفس و خودباوری را در شما به شدت کاهش می‌دهد و در مواجه با هر کاری، با شعار ” نمی‌توانی، توانایی‌اش را نداری، شکست می‌خوری” سد راه پيشرفت شما می‌گردند.

هر فکری می‌کنيد، بيشتر از حواس پنجگانه در ضمير ناخودآگاه اثر گذارند. بايد مراقب انديشه‌ها و اطلاعات وارد شونده به ذهن خود باشيم و سعی کنيم فقط اطلاعات مثبت و سازنده را که سيستم ايمنی بدن را تقويت کرده و باورهای عالی می‌سازند، به ذهن راه دهيد.

.بیشتر بخوانید:

7 راهکار برای مقابله با عوارض کمالگرایی!

قدم هایی برای برنامه‌ریزی ذهن

قدم های مهمی که برای برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاه باید به طور صحیح انجام شود:

قدم اول: استفاده از جملات تاکیدی مثبت

حتی اگر قوی نیستی، وانمود کن که قوی هستی، دیگران هرگز فرق بین این دو را متوجه نخواهند شد.

قدم دوم: تکرار جملات تاکیدی

جملات تاکیدی پس از تکرار زیاد در ذهن تبدیل به عادت شده و به صورت ناخودآگاه در زندگی ما جاری می شود.

قدم سوم: داشتن تصاویر ذهنی از جملات تاکیدی

زمانی که با خود این جملات را تکرار می کنید کافیست تصویر وقوع آن‌ها را به صورت کامل در ذهن خود تجسم کنید، چرا که قدرت یک تصویر ذهنی معادل با هزار کلمه است.

قدم چهارم: مراقبه و قانون خود هوشیاری

بیشتر کتاب بخوانید، تحرکتان را بیشتر کنید، برای انجام امور اگر تاکنون مدام از دست راست استفاده کرده‌اید این‌ بار با دست چپ انجام دهید. عقل سالم در بدن سالم است، بنابراین پیاده‌روی روزانه داشته باشید، تمرینات یوگا و مراقبه انجام دهید، استراحت کافی داشته باشید.

برنامه‌ریزی ذهن تصورات ذهن در دنیای واقعی mahdi anet

تعیین اهداف فروش با برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاه

زمانی که شما خود را انسانی موفق تجسم کنید و تصور کنید که مشتریان به حرف‌های شما با دقت گوش می‌دهند و تمایل دارند از شما خرید کنند، این تلقین مثبت به ذهن ناخودآگاه شما وارد می‌شود و موجب فعال شدن تمام قدرت ذهنی شما می‌شود.

.بیشتر بخوانید:

اهمیت استراتژی فروش خوب در موفقیت کسب و کار 

طبق گفته‌ برایان تریسی، مدیر فروشی در یک سمینار داستان فروشنده‌ جوان تازه کاری که مهارت‌های محدودی داشته و در شرکت‌شان استخدام شده را برای او بازگو می‌کند. او می‌گوید: پس از گذشت شش ماه، این فرد به بهترین فروشنده در کل کشور تبدیل شده بود.

زمانی که علت و راز چنین موفقیتی را از او سوال کردند، این گونه پاسخ داده است: من هر روز موفقیت خودم را تصور می‌کنم و می‌بینم که چقدر پیشرفت کرده ام. هر روز این جمله را با خودم تکرار می‌کنم که:

من بهترین هستم.

من در این شرکت بهترین هستم.

من در این صنعت بهترین هستم.

کلمات و تصاویر دلخواه خود را انتخاب کنید. آمادگی پرداخت بها و هزینه‌ای را که باید برای رسیدن به اهداف خود بپردازید داشته باشید. هیچ کس با اندیشه‌ عمل به جایی نمی‌رسد. عمل کنید. شروع کنید، شما بهترین هستید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *