تقویت سیستم ایمنی بدن با شربت استرازا

شربت استرازا دکتر آنت تقویت سیستم ایمنی بدن

از ابداعات دکتر مهدی آنت و زهره فرمانروا، تولید و ساخت شربت استرازا می‌باشد. این شربت از ژل رویال ساخته نشده ولی برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مناسب است. با مصرف شربت استرازا می‌توانید از ابتلا به بیماری‌های مختلف تا حد زیادی جلوگیری نمایید. سیستم ایمنی بدن برای کارآمدتر بودن، لازم است که توسط فرد تقویت شود.

اولین خط دفاعی فرد، انتخاب یک سبک زندگی سالم است. پیروی از دستورالعمل‌های کلی سلامتی، بهترین گامی است که می‌توان برای حفظ عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن برداشت. یکی از کارهایی که به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند استفاده از شربت کاملا طبیعی استرازا می باشد. در ادامه برخی دیگر از کارهایی که جهت افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می‌توان انجام داد و تاثیر شربت استرازا بر تقویت آن ارائه داده شده است، با ماهمراه باشید.

سیستم ایمنی بدن را بشناسیم!

همه ما می‌دانیم که میکروب‌ها همه جا وجود دارند. باکتری و ویروس‌ها فقط محدود به سطوحی مانند دستگیره درها نیستند بلکه پوست خارجی بدن، غشاهای مخاطی و حتی سیستم گوارشی ما نیز با طیف گسترده‌ای از عوامل بیماری‌زای بالقوه روبرو هستند. برای جلوگیری از تکثیر خارج از کنترل میکروب‌ها، بدن انسان به یک سیستم ایمنی سالم نیاز دارد که باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها را تحت کنترل خود در آورد.

یک سیستم دفاعی قدرتمند می‌تواند پاتوژن‌های خطرناکی مانند ویروس کرونا را نیز مهار کند. به همین دلیل تقویت سیستم ایمنی بدن از اهمیت خاصی برخوردار است. سیستم ایمنی بدن از مجموعه‌ای از اجزا تشکیل شده است که عبارتند از:

گلبول‌های سفید (لکوسیت‌ها): سلول‌های دفاعی بدن که در خون و عروق لنفاوی گردش می‌کنند.

طحال: اندامی در سمت چپ بالای شکم که در آن سلول‌های ایمنی جمع شده و کار می‌کنند.

مغز استخوان: بافت نرم در مرکز استخوان‌ها که گلبول‌های قرمز و سفید خون را تولید می‌کند.

غدد لنفاوی: این غدد کوچک و لوبیایی شکل در سراسر بدن به خصوص در گردن، زیر بغل، کشاله ران و شکم هستند. آن‌ها از طریق عروق لنفاوی به هم متصل می‌شوند. سلول‌های ایمنی در غدد لنفاوی جمع می‌شوند و در صورت وجود آنتی ژن واکنش نشان می‌دهند.

سیستم لنفاوی: شبکه‌ای شبیه به رگ‌های خونی تشکیل می‌دهد. این ماده به جای خون حامل ماده‌ای به نام لنف است. لنف مایعی است که سلول‌های مرتبط با سیستم ایمنی را به مناطقی که به آن‌ها نیاز دارند حمل می‌کند.

تیموس: غده‌ای در پشت استخوان سینه، جایی که گلبول‌های سفید خون به نام لنفوسیت بالغ می‌شوند.

چگونه سیستم ایمنی میکروب‌های متفاوت را شناسایی می‌کند؟

هر لنفوسیت تنها یک نوع پذیرنده آنتی ژنی داردیعنی فقط یک نوع ویروس رامی‌تواند شناسایی و از بین ببرد، بنابراین وقتی دچار اوریون می‌شویم، تنها لنفوسیت‌های دارای پذیرنده‌های آنتی ژن ویژه ویروس اوریون می‌توانند آن را شناسایی کنند. سلول‌هایی که پاتوژن‌های دیگری را شناسایی می‌کنند، اوریون را نخواهند شناخت.

اما میلیون‌ها و بیش از میلیون‌ها میکروب گوناگون در اطراف ما وجود دارد. پس روشن است که بدن ما برای مراقبت از خود نیاز به تعداد بی‌شماری لنفوسیت گوناگون دارد. خوشبختانه این اتفاق افتاده است. اگر جویای آن باشید که دریابید انسان چه تعداد پذیرنده آنتی ژنی دارد، خواهید یافت که بیش از 10 بیلیون نوع مختلف وجود دارد!

با وجود این تعداد بسیار متنوع پذیرنده‌های متصل به لنفوسیت در بدن، هر پاتوژن یا میکروبی که وارد بدن شود قابل شناسایی خواهد بود. با همکاری این لنفوسیت‌ها، سیستم ایمنی توانایی مراقبت از بدن شما را در برابر بی‌شمار پاتوژن گوناگون دارد. شربت استرازا از برند وست ویژن، با مواد طبیعی و فوق العاده موثر خود این لنفوسیت‌ها و سیستم ایمنی را تا بالاترین حد خود تقویت می‌کند و بیمار شدن فرد تا حد زیادی جلوگیری می‌کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن با شربت استرازا چگونه انجام می‌شود؟

ابتدا باید بدانیم که سلول‌های ایمنی در کجا ساخته می‌شوند؟ همه سلول‌های ایمنی، سلول‌های خونی هستند و درون استخوان‌ها ساخته می‌شوند. استخوان‌ها بسیار محكم‌اند اما یك مركز نرم اسفنجی به نام مغز استخوان دارند. سلول‌های خونی از سلول‌های ویژه‌ای در مغز استخوان ساخته می‌شوند به نام سلول‌های خون ساز یا سلول‌های بنیادی خون. تنها یک سلول بنیادی می‌تواند تعداد زیادی از هر یک از انواع سلول‌های ایمنی را بسازد.

همانند سلول‌های قرمز خون و پلاكت‌ها، بیشتر سلول‌های ایمنی مثل نوتروفیل‌ها، سلول‌های B و ماكروفاژها در مغز استخوان ساخته می‌شوند. تنها سلول‌های T یا همان سلول‌های کشنده متفاوت اند. سلول‌های T در یك عضو ویژه نزدیك قلب به نام تیموس ساخته می‌شوند. سلول‌های بنیادی خون كه قرار است به سلول‌های T تبدیل شوند به تیموس رفته و در آنجا بالغ می‌شوند.

سلول‌های ایمنی تازه ساخته شده از طریق رگ‌های خونی از مغز استخوان و تیموس به تمام بدن راه می‌یابند. سپس سلول‌ها به گره‌های لنفی و طحال می‌روند و این نقاط محل آغاز پاسخ ایمنی هستند تا كار خود را شروع كنند. تقویت سیستم ایمنی بدن با شربت استرازا شامل تقویت طحال، قلب و تک تک بخش‌های مربوط به تولید گلبول‌های سفید و محافظان سلامتی بدن آغاز می‌شود.

شربت استرازا دکتر مهدی آنت

چرا سیستم ایمنی به بدن یا غذا حمله نمی‌کند؟

روزانه مجموعه‌ای از مواد غیر از میکروب‌ها وارد بدن می‌شوند. بدن شما، ممکن است غذایی که می‌خورید یا میلیون‌ها میکروبی که درون روده شما جای دارند، مهاجم فرض کند. اما سیستم ایمنی خود را برای حمله به هر آنچه که با آن برخورد می‌کند، به زحمت نمی‌اندازد. سیستم ایمنی نه تنها حمله‌ای را علیه بدن انجام نمی‌دهد، بلکه بدن (که معمولا به آن خود گفته می‌شود) و چیزهایی شبیه بدن را که برای آن مضر نیستند ( مثل غذا ) می‌پذیرد. این توانایی سیستم ایمنی را، تحمل خود می‌گویند.

قبلا اشاره کردیم که سلول‌های B و سلول‌های T بیش از 10 بیلیون پذیرنده آنتی ژنی گوناگون دارند. با چنین تعداد زیادی تنها یک پذیرنده آنتی ژنی ممکن است وجود داشته باشد که ویژه یکی از آنتی ژن‌های خود بدن باشد. اگر لنفوسیتی با چنین پذیرنده آنتی ژنی وارد جریان خون شود، می‌تواند حمله به بدن را شروع کند و فاجعه به بار آورد.

برای جلوگیری از چنین رخدادی، لنفوسیت‌ها قبل از اینکه وارد جریان خون شوند، بررسی می‌شوند، تا معلوم شود آیا چنین پذیرنده‌ای دارند یا خیر. اما اگر بعضی از این لنفوسیت‌های خطرناک شناسایی نشوند و وارد بدن شوند، گم نخواهند شد، مکانیسم‌هایی که پیشتر گفتیم مراقب این سلول‌ها خواهند بود. در مورد غذایی که می‌خورید و همه میکروب‌های مفیدی که در معده و روده‌های شما وجود دارند، این سیستم مکانیسم‌هایی دارد که اجازه تحمل این مواد را می‌دهد. با تقویت سیستم ایمنی بدن با شربت استرازا و دیگر مواد طبیعی مفید و سودمن،د می‌توانید بدن را در این مسیر سخت همراهی نمایید.

بهبود نشانه‌های ضعف سیستم ایمنی بدن با شربت استرازا

پیام‌های ضعف سیستم ایمنی بدن هم جسمی هستند و هم روحی:

 • خستگی و خواب آلودگی
 • عفونت‌های مداوم سرماخوردگی، آنفلوانزا و گلودرد آلرژی های فصلی
 • بی‌خوابی
 • زخم‌هایی که بهبود نمی‌یابند
 • افزایش فشار خون و کلسترول
 • نارسایی در گردش خون
 • درد و ضعف در عضلات و استخوان‌ها
 • ابتلا به پوکی استخوان
 • سرطان و بیماری‌های قلبی
 • عفونت‌های زنانه در بانوان
 • بدبینی و فاصله گرفتن از جمع‌های دوستانه
 • استرس و افکار منفی

اولین قدم، انتخاب سبک زندگی سالم است. دنبال کردن یک دستورالعمل مناسب برای زندگی سلامت بهترین گامی است که در مسیر سالم‌سازی و تقویت سیستم ایمنی خود برمی‌دارید. با مصرف شربت استرازا هر قسمت از بدن شما از جمله سیستم ایمنی عملکرد بهتری خواهد داشت و از حملات محیطی محفوظ می‌ماند.

راهکارهایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن در کنار استفاده از شربت استرازا

همواره پیشگیری بهتر از درمان است. قبل از اینکه بیمار و محتاج دارو و بیمارستان شوید، به فکر چاره باشید و سیستم دفاعی بدن خود را در برابر حمله ویروس‌ها و باکتری‌ها مقاوم کنید. تقویت سیستم ایمنی بدن یعنی پیشگیری از بیماری‌ها و دردسرهای آن. علاوه بر مصرف روزانه شربت استرازا، رعایت چند راهکار ساده، تأثیر زیادی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد:

تا می‌توانید، میوه و سبزیجات میل کنید.

یکی از راهکارهای تقویت سیستم ایمنی بدن، مصرف میوه و سبزیجات است زیرا حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان، فیبر و ویتامین C هستند. این مواد احتمال ابتلا به بیماری‌ها را کاهش می‌دهند.

چربی‌های سالم بخورید.

چربی‌های سالم مثل روغن زیتون و امگا ۳ را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. ماهی‌هایی مثل ماهی سالمون منبع غنی امگا ۳ هستند. چربی‌های سالم به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک زیادی می‌کنند.

به طور منظم ورزش کنید.

ورزش و تحرک نقش غیرقابل انکاری در تقویت سیستم ایمنی بدن دارند. دویدن، دوچرخه سواری، پیاده‌روی و شنا گزینه‌های بسیار خوبی هستند.

حواستان به ترازو و وزنتان باشد.

اضافه وزن، زمینه را برای بروز بسیاری از بیماری‌ها آماده می‌کند. دیابت و بیماری‌های قلبی در افراد چاق با سرعت زیادی پیشرفت می‌کنند و حاد می‌شوند. حاد شدن این بیماری‌ها گاهی موجب سرکوب سیستم ایمنی بدن می‌شود.

شربت استرازا dr.m.Anet

آب بنوشید.

کم آبی بدن می‌تواند عملکرد طبیعی بدن را تحت تأثیر قرار دهد. سردرد، کاهش تمرکز، کاهش شادابی، اختلال در هضم غذا و اختلال در عملکرد قلب و کلیه، از مشکلاتی هستند که کم آبی در بدن ایجاد می‌کند. احساس تشنگی با افزایش سن کمتر می‌شود؛ البته عدم احساس تشنگی به این معنا نیست که بدن به آب نیاز ندارد.

توجه داشته باشید که افراد مسن کمتر احساس تشنگی می‌کنند و ممکن است به میزان کافی آب ننوشند. به همین دلیل، احتمال کم آبی بدن در این افراد بیشتر است. افراد مسن بهتر است به طور مرتب، حتی زمان‌هایی که احساس تشنگی ندارند هم آب بنوشند.

خواب کافی داشته باشید.

خواب خوب و کافی، علاوه بر رفع خستگی، به سلامتی بدن نیز کمک می‌کند. افراد بزرگسال به ۷ ساعت خواب در طول شبانه روز نیاز دارند. این میزان در نوجوانان ممکن است از ۸ تا ۱۰ ساعت تغییر کند. مطالعه‌ای که روی ۱۶۴ فرد بالغ و سالم صورت گرفته نشان می‌دهد افرادی که خواب شبانه آن‌ها کمتر از ۶ ساعت است، بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به سرماخوردگی هستند.

سعی کنید استرس را به حداقل برسانید.

استرس طولانی مدت تعادل عملکرد سیستم ایمنی را برهم می‌زند. اگر دچار استرس می‌شوید، با مدیتیشن، یوگا، ورزش و سایر روش‌های مدیریت استرس و کنترل آن، خودتان را آرام کنید. کاهش استرس و اضطراب از راه‌های تقویت سیستم ایمنی بدن است.

بهداشت را رعایت کنید.

با شستن مرتب دست‌ها و ضدعفونی سطوح، راه را بر ورود میکروب‌ها به بدنتان ببندید. اصول بهداشتی را برای جلوگیری از بروز بیماری و عفونت رعایت کنید.

نیروی کمکی مکمل‌ها را دست کم نگیرید.

از مکمل‌هایی استفاده کنید که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند. استفاده از مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی بدن در کنار رعایت نکاتی که قبلتر گفته شد، کارساز خواهد بود. یکی از بهترین مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی بدن، شربت استرازا می‌باشد. این شربت از فرمول منحصربه فردی برخوردار است که می‌تواند از ابتلا به بیماری‌های مختلف تا حد زیادی جلوگیری نماید.

ویتامین C و تقویت سیستم ایمنی بدن

ویتامین C نقش کلیدی و بسیار مهمی در واکنش‌های ایمنی بدن بازی می‌کند. هر چه سلول‌های سیستم ایمنی ویتامین C بیشتری دریافت کنند، کموتاکسی‌ها در منطقه عفونی افزایش می‌یابد و منجر به بیشتر شدن سلول‌های ایمنی می‌شوند. ویتامین C آنتی‌اکسیدانی است که به سیستم ایمنی در خنثی کردن رادیکال‌های آزاد نیز یاری می‌رساند. چنانچه رادیکال‌های آزاد خنثی نشوند موجب فرسایش سلول‌ها و آسیب‌دیدن آن‌ها می‌شوند.

ویتامین C مورد نیاز بدن را می‌توان از طریق یک برنامه غذایی که در آن میوه‌هایی مثل کیوی و پرتقال وجود داشته باشد کسب کرد، اما گذشته از این، مواد غذایی مثل انواع لوبیا، کلم بروکلی، گوجه فرنگی، فلفل سبز و سبزیجات برگ‌دار نیز منابع خوب ویتامین C محسوب می‌شوند.

ویتامین D3 و تقویت سیستم ایمنی بدن

از فواید و ویژگی‌های ویتامین D3 کمک به جذب کلسیم و رشد استخوان‌ها است. در مطالعات انجام شده جدید، ردپای ویتامین D3 در سلول‌های مغز استخوان و سیستم ایمنی بدن دیده شده است که این خود گواه نقش مهم ویتامین D3 در حفاظت از سیستم ایمنی است.

نورخورشید یکی از دردسترس‌ترین منابع دریافت ویتامین D3 است، با این حال جذب آن علاوه بر جفرافیای محل زندگی، بستگی زیادی به محتوای ملانین پوست دارد که در اشخاص مختلف متفاوت است. اما اگر بخواهیم این ویتامین را از راه منابع غذایی دریافت کنیم، می‌توانیم به سراغ پنیرهایی برویم که به خاطر درصد بالای شیر گاو از ارزش غذایی بالایی برخوردارند. همین‌طور شیرغنی شده، زرده تخم‌مرغ، کره گیاهی، ماست، قارچ و ماهی هایی مثل سالمون و تُن از منابع خوب این ویتامین محسوب می‌شوند.

فراموش نکنید، اگر بخواهیم همیشه روی مواد غذایی طبیعی برای جذب ویتامین‌ها حساب کنیم، به قدر کافی ویتامین‌های مورد نیاز مثل ویتامین C  و ویتامین D3 را دریافت نخواهیم کرد. اینجاست که به جای منابع طبیعی، قرص‌ها و کپسول‌های قورت دادنی مصرف مولتی ویتامین‌های طبیعی مانند شربت استرازا را نیز در نقش مکمل پیشنهاد می‌کنیم.

شربت استرازا دکتر آنت

سخن آخر

در هر حال، سیستم ایمنی بدن پیچیده است و تحت تأثیر عوامل بسیاری قرار می‌گیرد. واکسن‌ها در برابر بیماری‌های خاص ایمنی ایجاد می‌کنند. شما میتوانید با مصرف شربت استرازا سیستم ایمنی بدن خود را از هر جهت ایمن سازید همچنین دیگر راه‌های دیگری که می‌توانید سیستم ایمنی خود را تقویت کنید عبارتند از: غذای کافی، فعالیت بدنی، حفظ وزن مناسب، خواب کافی و اجتناب از مصرف الکل و سیگار.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *