مدیریت زمان و دلیل اهمیت آن

مدیریت زمان دکتر مهدی آنت

مدیریت زمان، یعنی وقت خود را به‌ طور موثر به فعالیت‌‌های مناسب اختصاص دهیم. همه ما مقدار زمان مساوی در طول روز داریم، ما هم مانند انیشتین 24 ساعت در شبانه ‌روز وقت داریم. اگر به طور مداوم با این فکر کار کنیم که وقت کافی برای انجام کارها ندارم، ناتوانی خود در مواجهه با کارها و زمان گذاشتن نامناسب روی وظایف غیر ضروری را نشان می‌دهیم.

کارآفرینان موفق نسبت به وقت خود بسیار حساس هستند و برای این‌ که به تمام کارها به بهترین نحو رسیدگی کنند، می‌دانند که چطور اولویت ‌بندی کنند و همیشه به دنبال راه‌‌های تازه برای مدیریت آن بهتر هستند. دکتر مهدی آنت در این مقاله به توضیح بیشتر مدیرت زمان و دلیل اهمیت آن در زندگی به شما توضیحاتی ارائه کرده است با ما همراه باشید.

تعریف مدیریت زمان چیست؟

از دغدغه‌های مهم امروزی که هر فردی به آن فکر می‌کند، مدیریت زمان است. برای هر فردی که به موفقیت فکر می‌کند این مهارت ضروری و پر اهمیت است.

اگر بخواهیم به صورت اجمالی تعریفی از آن داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم:

مدیریت زمان، فرایند نظم بخشیدن و برنامه ریزی و تخصیص وقت برای فعالیت‌های خاص است.

وقتی در احوال انسان‌های موفق تفکر می‌کنیم متوجه می‌شویم که یکی از علل تفاوت آن‌ها با دیگران، استفاده بهتر از زمانشان است. همه می‌دانیم که ما در طول شبانه روز 24 ساعت زمان داریم و این وقت برای همه انسان‌های روی زمین یکسان است، اما خیلی‌ها از این فرصت استفاده بیشتری می‌کنند و کارهای بیشتری انجام می‌دهند.

مدیریت زمان موثر، به افراد اجازه می‌‌دهد تا بر اساس اولویت‌های خود، فاصله‌های زمانی خاصی را به فعالیت‌‌های خاصی اختصاص دهند. به‌ عبارت دیگر، این که چگونه زمان را مدیریت کنیم یعنی اینکه از وقت خود، به بهترین شکل استفاده کنیم، زیرا وقت همیشه محدود است.

پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله موفقیت و راه های رسیدن به موفقیت در فروش در وبسایت mahdi anet می‌باشد.

چرا زمان و مدیریت آن مهم است؟

توانایی شما در مدیریت زمان در کنار بسیاری از عوامل دیگر به شما به عنوان مدیر کمک می‌‌کند تا موفقیت یا شکست خود را رقم بزنید. وقت یک منبع لازم و ضروری برای دست یافتن به هدف است. زمان گرانبهاترین دارایی شماست. نمی‌توانید آن را ذخیره و یا پس ‌انداز بکنید و  چون از دست رفت، نمی‌توانید آن را از نو ایجاد کنید. از نظر دکتر مهدی آنت، هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، نیازمند زمان است و هر چه بهتر از وقت خود استفاده کنید، از دستاورد بیشتری نصیب می‌برید و پاداشی بیشتر به شما تعلق می‌گیرد.

آن میزان کنترلی که از وقت در زندگی خود دارید تعیین‌ کننده اصلی میزان آرامش درونی، هماهنگی و حال خوش ذهن و روان شماست. احساس نداشتن کنترل بر زمان منبع اصلی استرس، اضطراب و افسردگی است. هر چه بهتر بتوانید حوادث مهم و تعیین‌ کننده زندگیتان را کنترل کنید، در لحظات زندگی احساس بهتر پیدا می‌‌کنید، انرژی بیشتر خواهید داشت، بهتر خواهید خوابید و کاری بیشتر صورت می‌‌دهید.

اهمیت مدیریت زمان

یادگیری مهارت مدیریت زمان برای افرادی که هدفی دارند و نمی‌خواهند که عمرشان تلف شود بسیار مهم و حائز اهمیت است. کسانی که سعی دارند از آن‌ها به عنوان افراد موفق یاد شود به خوبی می‌دانند که باید از همین زمانشان نهایت استفاده را داشته باشند. اگر بخواهیم اهمیت مهارت مدیریت زمان را بگوییم، می‌توانیم این گونه تفسیر کنیم که، موفقیت ما در گرو یادگیری مهارت کنترل زمان است، زیرا این مهارت در برگیرنده بسیاری از مهارت‌های دیگری است که همه در جهت رشد فردی ما و رسیدن به موفقیت نیاز است.

بخشی از موارد اهمیت مدیریت زمان عبارت‌اند از:

  • وجه حرفه‌ای بهتری به شما می‌دهد.
  •  باعث افزایش موقعیت‌ها برای پیشرفت می‌شود.
  •  منجر به ایجاد احساس رضایتمندی فردی می‌شود.
  • باعث کسب تعداد نتایج موفق بیش از قبل می‌گردد.
  •  باعث تقویت اعتماد به نفس می‌شود.

مدیریت زمان تغییر در دنیا دکتر آنت

عوارض عدم مدیریت زمان چیست؟

از عوارض عدم مدیریت نکرن زمان، مواجه با کمبود وقت برای انجام کارهاست. پیش از اینکه به فکر مدیریت زمان و حل کردن مشکل کمبود وقت خود باشیم، باید تشخیص دهیم که چرا دچار کمبود زمان شده‌‌ایم.

برخی از رایج ‌ترین علت های کمبود زمان عبارتند از:

رویاهای بزرگ و هدف گذاری غیر واقعی

برخی از ما به دلیل رویاهای بزرگی که در سر داریم، احساس می‌کنیم به کمبود زمان گرفتار شده‌ایم. وقتی به غو‌ل‌های صنعت و اقتصاد فکر می‌کنیم یا وقتی می‌خواهیم تاثیری ماندگار از خودمان در حوزه علم و دانش و فرهنگ و هنر به جا بگذاریم، یکی از اولین چیزهایی که به خاطر می‌آوریم محدودیت و کمبود زمان است.

ضعف در مهارت تصمیم گیری و اولویت بندی

کمبود زمان ممکن است به دلیل مشکل در اولویت بندی کارها و فعالیت‌ها باشد. گاهی اوقات، ممکن است احساس کنیم که حجم فعالیت‌ها زیاد است  و نمی‌دانیم که بهتر است کدام را به نفع کدام کنار بگذاریم. یا کدام را در اولویت قرار دهیم.

ضعف در تفویض اختیار

کمبود زمان ممکن است ناشی از واگذار نکردن کارها به دیگران باشد. ما خیلی وقت‌ها در واگذار کردن کارها به دیگران، ضعیف عمل می‌کنیم. یا کارها را به شکل نامطلوبی به دیگران واگذار می‌کنیم که در نهایت زحمت خودمان دو چندان می‌شود.

کمال طلبی

کمال طلبی نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایلی باشد که ما را نهایتا به سمت مدیریت زمان سوق داده است. کمال طلب‌ها، کسانی هستند که برای هیچ کاری،‌ استاندارد ۹۰ یا ۹۵ از صد را نمی ‌پذیرند. آن‌ها استاندارد ۱۰۰ از ۱۰۰ را می‌خواهند. به همین دلیل هر کاری توسط آن‌ها، بیش از زمان معمول طول می‌کشد.

ضعف در مهارت حل مسئله

حل موردی مشکلات و نداشتن نگاه فرایندی، می‌تواند دلیل دیگر کمبود زمان باشد. گاهی اوقات، مسیر کار در تیم ما یا در سازمان ما نادرست است. به جای اینکه مسیر کار را درست کنیم، به صورت موردی مشکلات را حل می‌کنیم.

مشکل اهمال کاری

اهمال کاری و به تعویق انداختن هم می‌تواند ریشه دیگر کمبود زمان باشد. گاهی اوقات، مشکل ما واقعا کمبود زمان و مدیریت زمان نیست. بلکه عقب انداختن کارها به زمان دیگر است.

ضعف در هنر نه گفتن

دلیل دیگری که بسیاری از ما دچار کمبود وقت می‌شویم، ضعف ما در هنر نه گفتن است. شاید شما هم از جمله کسانی باشید که نمی‌توانند به سادگی به دیگران «نه» بگویند. به همین دلیل، قسمت عمده‌ای از وقت خود را صرف انجام کارهایی می‌ کنند که به دلیل خجالت یا رودربایستی یا دلایل مشابه، پذیرفته‌اند.

مطالعه مقاله توانایی نه گفتن و نه شنیدن چه مهارتی است؟ در سایت دکتر مهدی انت به شما توصیه می کنیم.

ضعف در مدیریت انرژی

مسئله‌ دیگری هم وجود دارد که گاهی از چشم ما دور می‌ماند این است که ما آن ‌قدر درگیر مدیریت زمان می‌شویم که مدیریت انرژی را فراموش می‌کنیم. مثلا از خودمان نمی‌‌پرسیم که آیا واقعا باید تمام ساعات بیداری خودم را با حداکثر فشار کار کنم؟ یا بهتر است ساعت‌‌هایی را به تجدید قوا و استراحت اختصاص دهم تا کارایی‌ و عملکردم در کار افزایش پیدا کند.

مدیریت زمان برنامه ریزی مهدی آنت

تکنیک‌های مدیریت زمان برای کسب و کار اینترنتی

کارهایتان را یادداشت کنید!

یکی از مهم‌ترین روش‌های مدیریت زمان در کسب و کار آنلاین، این است که هر شب برنامه روز بعد خود را یادداشت کنید. برای انجام این کار می‌توانید از یک تکه کاغذ، دفترچه یادداشت، گوشی همراه یا اپلیکیشن‌های مخصوص استفاده کنید.

وقت مُرده را زنده کنید!

منظور از وقت مرده، مواقعی است که زمان ما در حال هدر رفتن است. مثلا اوقاتی را در نظر بگیرید که در صف نانوایی ایستاده و منتظرید که نوبت شما شود. در این موقع می‌توانستید با انجام کارهای اثر‌ بخش، آن‌ها را به وقت زنده تبدیل کنید.

قورباغه‌ات را قورت بده و خلاص شو!

برایان تریسی در کتاب خود اشاره می‌کند که اکثر ما انسان‌ها در طول روز یک یا چند کار داریم که حتما باید انجام شوند. البته مشکل این است که ما هیچ علاقه‌ای به انجام این کارها نداریم. برایان تریسی این کارها رو مثل یک قورباغه تشبیه کرده و انجام آن کارها را نیز به بلعیدن قورباغه! اگر همچین کاری در لیست خود دارید، آن را در ابتدای روز انجام دهید. زمانی که این کارها را انجام می‌دهید، ذهن شما به آرامش رسیده و به کارهای دیگر متمرکز می‌شود.

استفاده از ماتریکس آیزنهاور

ماتریکس آیزنهاور یا ماتریکس (فوری – مهم) یکی دیگر از  تکنیک‌های مدیریت زمان برای کسب و کارهای اینترنتی است. در این روش ما کارهای خود را بر اساس دو مولفه فوریت و اهمیت، به 4 دسته زیر تقسیم‌ بندی می‌کنیم:

کارهای فوری و مهم

این دسته از کارها، آن‌‌هایی هستند که هم فوری بوده و هم از اهمیت بالایی برخوردار است. زمانی که خواستید برنامه فردای خود را بنویسید، این کارها بیشترین اولویت را دارند. مثلا فرض کنید که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی، محصول آموزشی تولید کرده و در سایت قرار داده‌اید. پس باید به مخاطبینی که ایمیلشان را در اختیار دارید، پیام بفرستید و آن‌ها را از محصول تولید شده آگاه کنید. این کار برای شما اهمیت بیشتری دارد و باید آن را در اولویت قرار دهید. البته این صرفا یک مثال بود و شما باید با توجه به شرایط خودتان، کارهای این دسته را تشخیص دهید.

کارهای غیر فوری و مهم

این دسته از کارها دارای اهمیت بوده و باید انجام شوند، اما می‌توان بعدا هم به آن‌ها پرداخت. به عنوان مثال اگر قصد دارید برای سایت خود تولید محتوا کنید، این کار را بعدا هم می‌توانید انجام دهید. پس این دسته از کارها در اولویت دوم شما قرار می‌گیرند، اما حتما باید انجام شوند.

کارهای فوری و غیر مهم

این دسته شامل کارهایی می‌شود که برای شما اهمیت زیادی نداشته، اما باید به صورت فوری انجام شوند. فرض کنید که شما صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید و پیام در دایرکت برای شما ارسال می‌شود. این کار در دسته سوم قرار می‌گیرد و بهتر است که انجام آن را به شخص دیگری بسپارید.

کارهای غیر فوری و غیر مهم

اما دسته چهارم! کارهایی که نه فوری هستند و نه مهم و در واقع از کم‌ترین اهمیت و اولویت برخوردار هستند. اما متاسفانه افراد زیادی وقت خود را دقیقا به همین دسته چهارم اختصاص می‌دهند. یکی از نکات مهم در مدیریت زمان برای کسب و کارهای آنلاین، این است که کارهای این دسته را در طول روز نادیده بگیرید.

بهترین مثالی که در این مورد می‌توان مطرح کرد، بازدید مداوم از شبکه‌های اجتماعی است. همه به خوبی می‌دانیم که شبکه‌های اجتماعی دارای جذابیت زیادی هستند. برای همه ما پیش آمده است که تایم زیادی را وارد این شبکه‌ها شده، بدون اینکه کار خاصی انجام دهیم.

مطالعه مقاله استرس و اضطراب! چگونه از اثرات مخرب استرس و اضطراب رها شویم؟ در وبسایت دکتر آنت بازدید نمایید.

مدیریت زمان برنامه داشتن برای کارها مهدی انت

در نهایت باید توجه داشته باشید که مدیریت زمان یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که اگر به درستی بر آن مسلط شوید، می‌توانید به تمامی جنبه‌های زندگی خودتان برسید و برای همه آن‌ها برنامه ریزی کنید. مخصوصا در دنیای امروز که هر چیزی قصد دزیدن با ارزش‌ترین دارایی ما را دارند، دستیابی به مهارت مدیریت زمان از جمله مهم ترین وظایف هر کسی به حساب می‌آید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *