شربت ونوم و تاثیر آن بر بهبود سنگ کلیه!

شربت ونوم بهبود سنگ کلیه دکتر مهدی آنت

شربت ونوم یکی از ابداعات دکتر مهدی آنت و زهره فرمانروا می‌باشد که به عنوان شربتی برای بهبود سنگ کلیه کاربرد دارد. این شربت سنگ‌شکن، برای رفع عفونت‌های ادراری و جلوگیری از تشکیل رسوبات در کلیه مناسب می‌باشد. شربت ونوم ترکیبی از فرآورده‌های زنبور عسل و گیاهان خاص دارویی است. شربت ونوم یکی از قوی‌ترین و تخصصی‌ترین ترکیبات گیاهی می‌باشد که در بهبود و دفع سنگ‌های کلیوی و مثانه و همچنین سنگ کیسه صفرا مؤثر است.

این محصول همچنین بر روی مواردی مثل رماتیسم، نقرس، پروستات‌های خوش‌خیم، سیستم گوارش، روند سنگ‌سازی، اگزماهای به وجود آمده در اثر عفونت‌های گوارشی و نارسایی‌های کبد، کلیه و مثانه، و … بسیار تأثیرگذار است. مصرف این محصول برای افراد مبتلا به دیابت نیز کارآمد و مناسب است. در ادامه به توضیح بیشتر درباره بهبود سنگ کلیه با شربت ونوم خواهیم پرداخت.

سنگ كليه چيست؟ شربت ونوم چگونه بر بهبود سنگ کلیه تاثیر دارد؟

سنگ‌های كليه تركيبی از نمک‌ها و مواد معدنی تشكيل می‌شوند كه به طور معمول در ادرار وجود دارند مثل كلسيم، اگزالات، سيستين يا اسيداوريک، از تجمع اين مواد كريستال‌ها تشكيل می‌شوند كه در كليه ثابت شده و به تدريج اندازه آن‌ها افزايش می‌يابد و سنگ را تشكيل می‌دهند. سنگ‌هايی كه كوچک هستند (زير 5 ميليمتر) معمولا می‌توانند خود به خود دفع شوند ولی سنگ‌های بزرگتر معمولا نيازمند درمان هستند.

بچه‌‎ها هم مثل بزرگسالان می‌توانند به سنگ‌های ادراری مبتلا شوند، گرچه شيوع آن‌ها در كودكان كمتر است. سنگ‌ها اگر به اندازه كافی بزرگ باشند سبب انسداد جريان ادراری و يا حتی گاهی عوارض طولانی مدت كليوی در صورت عدم درمان به موقع شوند. سبب بزرگ شدن و باد كردن لگنچه كليه می‌شود، در نتيجه ممكن است سبب از بين رفتن كليه شود. شربت ونوم از محصولات برند وست ویژن، با ترکیبات بی نظیری که از ژل رویال درون خود دارد می‌تواند سنگ‌های کلیه و مجاری ادراری را به شن ریزه تبدیل نموده و به دفع راحت‌تر آن کمک بسیاری ‌کند.

.در وبلاگ مهدی آنت بیشتر بخوانید:

مهدی آنت سازنده محصولات سلامتی

تاثیر شربت ونوم در سلامت و بهبود سنگ کلیه‌ها

کلیه‌ها مواد زاید و مایعات اضافی را از بدن دفع می‌کنند. کلیه شما همچنین اسیدی که توسط سلول‌های بدن تولید شده است را حذف می‌کند تا تعادل طبیعی و سالمی از آب، نمک‌ها و مواد معدنی همچون سدیم، کلسیم، فسفر و پتاسیم در خون شما حفظ شود. بدون برقراری این تعادل، اعصاب، ماهیچه‌ها و سایر بافت‌های بدن ممکن است نتوانند به طور طبیعی کار کنند. همچنین در بدن کلیه‌ها هورمون‌هایی تولید می‌کنند که به کنترل فشار خون، تولید گلبول قرمز و حفظ سلامت و استقامت استخوان‌ها کمک می‌کنند.

شربت ونوم برای تقویت و بهبود سنگ کلیه بسیار مناسب است، زیرا می‌‌تواند از بروز عفونت ادراری جلوگیری کند و نیز روند سنگ‌سازی را کاهش داده یا از بین ببرد. مواد تشکیل دهنده شربت ونوم ضد عفونی کننده قوی را دارند و به همین دلیل از بروز عفونت‌های دستگاه ادراری و کلیه‌ها جلوگیری می‌کند.

بهبود علائم سنگ كليه با شربت ونوم

علائم سنگ کلیه شامل درد پشت، پهلوها يا حتی شكم، وجود خون در ادرار كه سبب صورتی يا قرمز رنگ شدن ادرار می‌شود. درد در حين ادرار كردن، تهوع يا استفراغ، احساس فوريت ادرار كردن و در بچه‌های كوچک بی‌قراری و گريه در حين ادرار كردن می‌باشد.

برخی بچه‌ها هيچ علامتی ندارند و سنگ كليه آن‌ها به صورت اتفاقی در تصويربرداری‌هایی كه به دلايل ديگر انجام می‌شوند، كشف می‌شود. برخی علائم سنگ‌های كليه شبيه علائم عفونت ادراری هستند كه انجام آزمايش ادرار را ضروری می‌سازد. مصرف شربت ونوم همراه با شربت ویتا و معجون ریپاری، می‌تواند بالاترین تأثیر را در بهبود این علائم داشته باشد. شربت ونوم با خاصیت تسکین دهندگی که دارد افراد را در بهبود سنگ کلیه و رفع آن یاری می‌رساند.

علل ایجاد سنگ کلیه و جلوگیری از آن با شربت ونوم

سنگ کلیه معمولا یک علت واحد و مشخص ندارد اما عواملی وجود دارند که احتمال بروز سنگ کلیه را بیشتر می‌کنند. به طور کلی، وقتی غلظت برخی مواد که می‌توانند بلور تشکیل دهند (مانند کلسیم، اسید اوریک و اُگزالات) در ادرار افزایش می‌یابد، سنگ کلیه تشکیل می‌شود. در حالت عادی، موادی در ادرار وجود دارند که از چسبیدن مولکول‌ها به هم و تشکیل بلور جلوگیری می‌کنند. اگر این مواد در ادرار کم باشند روند تولید سنگ را تسریع می‌نمایند.

 • بیماری‌های هیپرپاراتیروئیدیسم، نفروکلسیوز، برخی بیماری‌های گوارشی
 • تنگی محل اتصال حالب به لگنچه (حفره‌ای در کلیه که ادرار در آن جمع می‌شود.)
 • برگشت ادرار به کلیه
 • اختلالات ژنتیکی
 • کلیه‌های نعل اسبی
 • اسیدوز کلیوی
 • بعضی داروها
 • تنگی حالب
 • عفونت

اگر می‌خواهید از تشکیل سنگ‌های کلیه و مثانه در بدن جلوگیری کنید و به بهبود سنگ کلیه خود کمک کنید؛ بهتر است از شربت ونوم به عنوان یک مکمل طبیعی و بدون مواد شیمیایی استفاده کنید.

.در وبلاگ دکتر مهدی آنت بیشتر بخوانید:

بهبود پروستات و مشکلات دفع ادرار با شربت ونوستاس

شربت ونوم دکتر آنت

تشخیص سنگ کلیه چگونه است؟

معمولا درد شدید ناشی از سنگ کلیه برای اغلب افراد شناخته شده است. اما در صورت بروز علائم سنگ کلیه بهتر است به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه کنید. پس مراجعه به پزشک متخصص، دکتر شما ممکن است سوابق پزشکی شما را مورد برسی قرار دهد، همچنین ممکن است انجام برخی آزمایش‌ها مانند آزمایش خون، آزمایش ادرار، سونوگرافی، رادیوگرافی (ساده یا تخصصی) یا سی‌تی‌اسکن را جهت تشخیص اندازه و شکل دقیق سنگ کلیه شما تجویز کند. سپس، پزشکتان با توجه به اندازه و شکل سنگ‌های کلیه شما تصمیم می‌گیرد که چگونه شما را در بهبود سنگ کلیه یاری دهد.

آیا تمام سنگ‌های کلیه شبیه به هم هستند؟

برای بهبود سنگ کلیه لازم است انواع آن را بشناسید. انواع مختلفی از سنگ‌های کلیوی وجود دارند:

 1. شایع‌ترین فرم آن‌ها حاوی کلسیم می‌باشد. دربسیاری از افراد کلیه‌ها قادر به شستن کلسیم اضافی در ادرار هستند اما در بعضی دیگر کلسیم در داخل کلیه‌ها رسوب می‌کند.
 2. سنگ‌های اسیداوریکی که به خصوص زمانی که ادرار خیلی اسیدی است ایجاد می‌شوند. در صورت وجود این سنگ‌ها مصرف گوشت در فرد باید محدود شود.
 3. سنگ‌های سیستییین که بسیار نادر می‌باشد. سیستییین به طور عمده در عضلات و بعضی قسمت‌های دیگر به طور طبیعی تولید می‌شود. این مولکول نیز می‌تواند در ادرار تجمع یافته و منجر به تشکیل سنگ سنگ‌های کلیه می‌توانند بسیار کوچک به اندازه یک شن باشند یا اینکه بزرگ بوده و به اندازه یک مروارید باشند. گاهی نیز به حدی بزرگ می‌شوند که به اندازه توپ پینگ پونگ خواهند شد. سنگ‌ها می‌توانند صاف یا ناصاف باشند و معمولا به رنگ زرد یا قهوه‌ای هستند.

مصرف چه مواد غذایی احتمال ایجاد سنگ کلیه را افزایش می‌دهد؟

پرهیز از غذاهایی که احتمال دچار شدن شما به این بیماری را افزایش می‌دهد می‌تواند بر بهبود سنگ کلیه تاثیر داشته باشد. غذاهایی همچون:

 • مصرف زیاد پروتئین حیوانی
 • مصرف زیاد سدیم نمک9
 • مصرف زیاد شکرهای فرآوری شده
 • مصرف زیاد فلوراید
 • مصرف زیاد دیگر خوراکی‌های دارای اگزالات
 • برخـی از سـبزیجات (بامیه، گل کلم، دانه‌ درون گوجه فرنگی)
 • برخی از غلات و لوبیاها (غلات سبوس‌دار، سویا، ذرت، ارزن، گندم، جو، باقلا، عدس)
 • بعضی از ریشه‌های گیاهی خوراکی مانند سـیب زمینی به صورت چیپس و سرخ شده، شلغم، ترب، زردک
 • برخی از آجیل‌ها بادام هندی، بادام زمینی، فندق، کره‌ی بادام زمینی
 • برخی از میوه‌ها مانند: تمشک، پرتقال، خرما، کیوی، آووکادو، کنسرو آناناس، انجیــر خشک، آناناس خشک
 • برخی از نوشیدنی‌ها مانند: آب گریپ فروت، آب هویج، شیر سویا
 • برخی از افزودنی‌ها مانند شربت شکلات، شکلات داغ

.در وبلاگ دکتر مهدی آنت بیشتر بخوانید:

معجون ریپاری، تقویت کننده کبد!

نقش مشکلات روده در ایجاد سنگ کلیه و تاثیر شربت ونوم بر آن

برخی مشکلات روده که موجب اسهال (مانند بیماری کرون یا کولیت زخمی) یا جراحی (مانند عمل بای پس معده) می‌شوند می‌توانند خطر تشکیل سنگ کلیه از نوع اگزالات کلسیمی را بالا ببرند. اسهال باعث می‌شود که بدن حجم زیادی از مایعات بدن را از دست بدهد و در نتیجه حجم ادرار نیز کاهش یابد. همین‌طور ممکن است که بدن اگزالات اضافی از روده جذب کرده و در نتیجه باعث بالا رفتن میزان اگزالات در ادرار شود. ادرار کم و مقدار زیاد اگزالات موجود در آن می‌تواند موجب تشکیل سنگ کلیه از نوع اگزالات کلسیمی شود. شربت ونوم قابلیت این را دارد که سیستم گوارش را تقویت کرده و نیز از عفونت‌های گوارشی نیز جلوگیری نماید. ادرار را زیاد کند و فرد را در بهبود سنگ کلیه کمک کند.

ابتلا به سنگ کلیه برای چه افرادی بیشتر اتفاق می‌افتد؟

سنگ کلیه یا سنگ مجاری ادرار ممکن است به دلایل مختلف در افراد به وجود بیاید اما در برخی موارد ریشه ابتلا به این بیماری علل دیگری دارد:

 • عوامل عمومی
 • شروع زودرس (به ویژه کودکان و نوجوانان)
 • سابقه‌ی خانوادگی سنگ سازی
 • سنگ‌های از جنس بروشیت
 • سنگ‌های دارای اسید اوریک
 • سنگ‌های عفونی
 • افراد تک کلیه
 • ابتلا به بیماری‌های همراه با سنگ سازی
 • پرکاری تیرویید (هیپرپاراتیروییدیسم)
 • سندروم متابولیک (چاقی، فشار خون بالا، دیابت، چربی خون بالا)
 • رسوب مزمن کلسیم در کلیه (نفروکلسینوز)
 • بیماری کلیه‌ی پلی کیستیک

شربت ونوم دکتر آنت

عوارض جانبی داروهای سنگ کلیه

برای بهبود سنگ کلیه نیازمند مصرف برخی از داروهاست که هر یک از داروهای سنگ کلیه عوارض جانبی متفاوتی دارند. در این بخش به معرفی رایج‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

داروهای ضد درد: داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی معمولا به بروز مشکلات گوارشی مانند درد شکم، حالت تهوع و حتی خونریزی گوارشی منجر می‌شوند.

آلفا-بلوکرها و مسدودکننده‌های کانال کلسیم: این داروها اغلب برای کاهش فشار خون استفاده می‌شوند، بنابراین افت فشار خون یکی از عوارض جانبی آن‌ها است. آلفا-بلوکرها و مسدودکننده‌های کانال کلسیم برای بیماران مبتلا به فشار خون پایین (هیپوتانسیون) و افراد سالمندی که ممکن است زمین بخورند مناسب نیستند.

داروهای قلیایی‌کننده ادرار: قلیایی‌کننده‌های ادرار نسبتا بی‌خطر هستند و عوارض جانبی کمی دارند (مانند مشکلات جزئی معده یا روده.)

آلوپورینول: این دارو عوارض جانبی کمی دارد که معمولا شامل بثورات پوستی و واکنش‌های آلرژیک می‌شود. با این حال، ممکن است واکنش آلرژیک به قدری شدید باشد که در بیمارستان بستری شوید.

دیورتیک‌های تیازیدی: دیورتیک‌ها مقدار آب و املاح دفع‌شده از بدن را افزایش می‌دهند، بنابراین کم‌آبی بدن یکی از عوارض جانبی آن‌ها است.

شلاتورها: پنی‌سیلامین عوارض جانبی زیادی دارد که بعضی از آن‌ها می‌توانند شدید باشند. شایع‌ترین عوارض جانبی عبارت‌اند از: مشکلات گوارشی و از دست دادن چشایی.

آنتی‌بیوتیک‌ها: به طور کلی، آنتی‌بیوتیک‌ها بی‌خطر هستند و عوارض جانبی کمی دارند. از رایج‌ترین عوارض این داروها می‌توان به مشکلات گوارشی مانند حالت تهوع، کرامپ معده و نفخ اشاره کرد.

سخن آخر

گفتیم که سنگ کلیه یک جسم سخت است که از مواد شیمیایی موجود در ادرار ساخته می‌شود. چهار نوع سنگ کلیه وجود دارد: اگزالات کلسیم، اسید اوریک، استروویت و سیستین. سنگ کلیه ممکن است با سنگ شکنی موج شوک، رحم، نفرولیتومی از راه پوست یا نفرولیتوتریپسی درمان شود.

همچنین دلایل احتمالی عبارتند از نوشیدن آب کم، ورزش (زیاد یا خیلی کم)، چاقی، جراحی کاهش وزن، یا خوردن غذای حاوی نمک یا شکر زیاد. عفونت و سابقه خانوادگی ممکن است در برخی افراد مهم باشد. شما را در این مقاله با شربت ونوم و تاثیرات منحصر بفرد آن بر سنگ کلیه آشنا کردیم امیدوارم که با مصرف شربت ونوم بر بهبود سنگ کلیه اثر بگذارید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *