موفقیت و راه های رسیدن به موفقیت در فروش

موفقیت دکتر مهدی آنت

موفقیت از آن دسته کلماتی است که هر کس تعریف خاص خودش را از آن دارد. دکتر مهدی آنت در این زمینه به شما توضیحاتی ارائه کرده است. یکی موفقیت را در شهرت می بیند، یکی در رشد فردی و کسی هم در رضایت از زندگی، یک نفر هم در ترک تنبلی می‌بیند و دیگری در داشتن حال خوب زندگی.

وقتی صحبت از تعریف و راز‌های موفقیت می‌شود، برخی مردم این‌گونه فکر می‌کنند که اگر به مقدار مشخصی پول در حساب بانکی خود برسند، موفقیت در زندگی را تجربه کرده‌اند. یکی از بهترین تعریف ‌هایی که از موفقیت شنیده‌ شده مربوط به گوینده‌ی رادیو آقای ارل نایتین‌گیل است. زمانی که از او سوال شده که موفقیت یعنی چه؟ او در جواب گفته “موفقیت یعنی بتوانید تشخیص دهید چه ایده یا هدفی ارزش دنبال کردن دارد”.

شک نکنید اگر کمی با جزئیات به کلمه موفقیت و تعریف آن توجه کنیم، خواهیم دید که به ازای هر نفر در دنیا تعریفی برای آن وجود دارد. پس این نکته مهم را هیچ گاه فراموش نکنید که اگر قرار است روزی کسی برای شما موفقیت را تعریف کند، آن کس شخصی نیست جز خودتان.

تعریف موفقیت چیست؟

موفقیت یعنی موفق شدن و رشد در تمام امور از جمله: موفقیت در سلامتی، موفقیت در معنويت، موفقیت در ثروت، موفقیت در آرامش، موفقیت در عشق، موفقیت در تحصیل، موفقیت در زندگی، تیم، خدمت به ديگران و حتی موفقیت در ارتباط با دیگران این ها یک موفقیت تمام عیار هستند.

دکتر مهدی آنت معتقد است: همه‌ انسان‌ ها زمان زیادی از دوران جوانی خود را در فکر و تلاش برای پیدا کردن کار مناسب صرف می‌کنند تا کاری که با توانایی‌ های آن‌ ها تناسب داشته و حقوق کافی نیز داشته باشد، پیدا کنند.

همین افراد ممکن است در مرحله‌ ای دیگر به‌ شدت به دنبال ورود به دانشگاه باشند و آن را از راز‌ های موفقیت خود بدانند. بعضی مواقع انجام دادن یک کار کوچک نیز ممکن است همانند یک موفقیت بزرگ جلوه کند، به‌ خصوص زمانی که پای احساسات و عواطف انسانی در میان باشد.

وقتی به خود می‌ آیید متوجه می‌ شوید که در مراحل مختلف زندگی به‌ طور پیوسته تعریف‌ های متفاوت و در مواردی متناقضی از موفقیت داشته‌ اید و برخلاف چیزی که ممکن است خیلی از افراد بگویند می‌ فهمید که موفقیت تعریف ثابت و محدودی ندارد. به‌ عبارت‌ دیگر، نمی‌ توان به سوال موفقیت یعنی چه؟ پاسخ مشخص و ثابتی داد که برای همه‌ افراد با علایق مختلف و خصوصیات مختلف صادق باشد.

موفقیت مهدی آنت

فرد موفق کیست؟

فردی که خود را در تمام ابعاد رشد دهد و نه تنها با پرورش یک بعد، بلکه در تمام ابعاد خود را پرورش دهد و به رشد برسد موفق است. به یاد داشته باشید یک فرد با نگرش مثبت و باورهای درست می تواند به این رشد برسد و افکار منفی همیشه باعث دور شدن فرد از خواسته ها و اهدافش هستند.

این افکار ممکن است ریشه در کودکی داشته باشد و شما را از اهدافتان دور کند و شما را در مسیری قرار دهد که نمی خواهید در آنجا باشید.پس یکی از عواملی که باعث می شود افراد در مسیر اهداف و آرزوهایشان حتی با تلاش کردن هم نرسند همین افکار منفی است.

به دست آوردن موفقیت چه رازی دارد؟

رمز موفقیت این است که برنامه‌ای از پیش آماده شده برای زندگی داشته باشید و در مدت زمانی طولانی و با لذت آن را انجام دهید. خیلی از افراد به دنبال رازهای عجیب و غریب برای موفق شدن و رسیدن به اهدافشان هستند تا در شب به آن برسند! در این دنیا اصلا پیروزی که در یک شب به دست بیاید نداریم.

 • شما برای رسیدن به کامیابی راهی ندارید جز کار کردن روی خودتان! یعنی شما باید:
 • آموزش های لازم را در موضوع تخصصی خود ببینید.
 • مطالعه باید از برنامه های ثابت روزانه تان باشد.
 • تنبلی و اهمال کاری را که از سد های محکم رسیدن به هدف شماست از بین ببرید.
 • خودتان را بارها شارژ کنید و پر انرژی باشید.
 • و ….

ما به شما مطالعه مقاله مهارت تصمیم گیری! در سایت دکتر آنت را توصیه می کنیم.

موفقیت مهدی آنت

عوامل موفقیت افراد موفق چیست؟

اکثر افراد موفق، یک سری ویژگی های مشترکی با یکدیگر دارند که همین ویژگی ها، جز عوامل اصلی موفقیت آن ها به حساب می‌آید. اگر زندگی نامه افراد موفق مثل بیل گیتس را خوانده باشید و کمی در زندگی آن ها کنکاش کرده باشید، احتمالا متوجه این اشتراکات شده اید. در ادامه به چند ویژگی مهم و مشترک در افراد موفق، اشاره خواهیم کرد.

دائما انگیزه خود را افزایش می‌دهند!

شما باید بدانید فقط و فقط خود شما هستید که می‌توانید زندگیتان را بسازید و به خوبی آن را مدیریت کنید. در واقع همه چیز زندگی شما دست خودتان است و نه هیچ کس دیگر.

پذیرفتن این نکته به شدت در افزایش انگیزه شما برای رسیدن به موفقیت کمک خواهد کرد. پس اولین ویژگی مهم افراد موفق، این است که مدام با راه های مختلف انگیزه خود را بالا نگه می‌ دارند.

صبح ها قورباغه را قورت می‌دهند!

یکی از مهم ترین و بارزترین ویژگی های مشترک افراد موفق، این است که مهم ترین و سخت ترین کارهای خود را به عنوان اولین کار خود قرار می‌دهند. برایان تریسی در کتاب “قورباغه را قورت بده” می‌گوید: سعی کنید روزتان را با انجام کارهایی شروع کنید که فکر می‌کنید برایتان سخت تر است و احتمال دارد انجام آن ها را فراموش و یا به تعویق بندازید.

این کار هم باعث می‌شود ادامه روزتان را با خیالی آسوده تر پیش ببرید، هم به انجام سایر کارهایتان برسید، و هم این که دیگر نگران انجام نشدن یا نصفه انجام شدن کار سخت آن روز خود نباشید.پس افراد موفق هم این الگو را در پیش گرفته و این کار را هر روز انجام می‌دهند.

 خودشان را قبول دارند!

از دیگر ویژگی افراد موفق، قدرت باور به خود است. فردی را تصور کنید که فوق العاده انرژی بالایی دارد، از انجام دادن کار های جدید هیچ ترسی ندارد و مدام تلاش می‌کند تا کارهای جدید را تجربه کند و البته مدام با خودش می‌گوید که “من می‌توانم”. به نظر شما این فرد چه مدل زندگی خواهد داشت؟

مسلما با این خود باوری عجیب و غریبی که دارد می‌تواند پله های کامیابی را برای رسیدن به قله های موفقیت یک به یک طی کند و به اهداف مورد نظر خود برسد.

عادت های مثبتی برای خود ساخته اند

یکی از ویژگی های افراد موفق عادت های مثبت است، باید بگوییم که عادت یکی از کارهایی است که می‌تواند فرق بین موفقیت و شکست را مشخص کند. چرا که به قول بزرگان، انسان‌های خوب کارهای خوب انجام نمی‌دهند، آن‌ها عادت خوب ایجاد می‌کنند.

در واقع همه شگفتی‌ هایی که افراد موفق به وجود آورده‌اند، نتیجه عادت‌ های خوب بوده است. عادت‌ هایی که همیشه و در همه حال همراه ما هستند.

موفقیت - مهدی آنت

راه‌ های موفقیت در بازاریابی

بیشتر برند ها، در روند بازاریابی خود، صرفا بر دستیابی به تعداد بیشتری از مشتریان جدید تمرکز دارند. در این میان، هزینه ‌هایشان را نیز به شدت افزایش می‌ دهند. حال آن که اگر خرید توسط مشتریان جدید، به میزان مورد نیاز و یا آن ‌قدری که به عنوان هدف تعیین کردند نباشد، ضرر های مالی بسیاری، گریبانشان را خواهد گرفت. به همین دلیل هم هست که باید برای روند بازاریابی خود، چارچوب مشخصی را تعیین کنید تا در نهایت با تلاش و کوشش بر اساس آن چارچوب، به سودآوری بیشتری دست یابید.

به طور کلی روش‌ های متفاوتی هستند که می ‌توانند در موفقیت در بازاریابی نقش مهم و اساسی داشته باشند، چیز هایی که علیرغم آن که تمامی تلاش ‌های شما تا به اینجا را حفظ می ‌کنند، سود دهی و موفقیت ‌های شما را نیز افزایش خواهند داد.

برای مثال می‌ توان به این موارد اشاره کرد:

 • داشتن یک برنامه‌ ریزی محتاط اما هوشمندانه
 • داشتن راه ارتباطی از طریق ایمیل
 • برنامه‌ ریزی جداگانه برای مشتریان جدید
 • ساخت نوع جدیدی از اشتراک برای مشتریان تازه
 • استفاده هوشمندانه از میانگین متوسط سود ها
 • شروع با بازاریابی پولی و پیدا کردن جایگاه خود
 • افزایش ترافیک سایت فروشگاهی و…

مطالعه مقاله ادراک مشتری به چه معناست در وبسایت دکتر مهدی انت را مورد بازدید خود قرار دهید.

راه های موفقیت در فروش

هیچ کس از ابتدا، فروشنده متولد نشده است. فروشندگان بزرگ باعث می شوند که عمل فروش، آسان به نظر بیاید، اما عملکرد برتر معمولا نشان دهنده این است که یک فروشنده زمان زیادی را صرف بالا بردن مهارت های خود کرده و دائما آن را تکرار نموده تا بتواند بهتر به مشتریان خود کمک کند.

چند توصیه از دکتر مهدی آنت درباره راه های موفقیت در فروش در زیر آمده است:

۱. با اهدافتان شروع کنید

اگر شما در حال یادگیری فروش هستید، از انتها شروع کنید و به عقب برگردید. دانستن اهداف خود و اندازه گیری عملکرد خود در برابر اهدافتان، مهمترین نقطه برای شروع است.

۲. فروش را همچون یک «چرخه» بدانید

اگر شما به فروش همچون یک چرخه نگاه نکنید، فرصت ها را از دست داده اید. یاد بگیرید که چگونه محصولتان را جایگاه یابی کنید، استراتژی های صحبت کردن با مشتری را کسب کنید، ارزش های خود را بشناسید، ویژگی های مشتریان ایده آلتان را مشخص کنید.

۳. نکات منفی کار را شناسایی کنید

باید قادر باشید مشکلات مشتریانتان را شناسایی نمایید و آن ها را از مشکلات معمولی متمایز کنید. شما باید به عنوان یک فروشنده کاری کنید که اعتماد مشتری جلب شود. خریداران باید مطمئن شوند که مشکل آن ها را می فهمید و منابعی برای حل آن در اختیار دارید.

۴. هر مرحله را بسنجید

هرکاری که ارزش انجام دادن داشته باشد، ارزش اندازه گیری نیز دارد و هر آنچه را که بتوان اندازه گیری کرد می توان بهبود بخشید. بر روی نحوه عملکرد خود نسبت به اهدافتان جدی باشید. سعی کنید برای رسیدن به مبلغ هدف گذاری شده خود، فرصت ها را از دست ندهید. اگر عملکردتان را بسنجید می توانید به محض بوجود آمدن مشکلات، آن ها را رفع کنید.

5. مشتریان مناسب پیدا کنید

این مورد، یکی از اصول بازاریابی درونگرا ست. با ایجاد و افزودن محتوای کمک کننده و با کیفیت، اجازه می دهید مشتری ها به سمت شما بیایند، بنابراین در زمان صرفه جویی کرده و احتمال بستن قرارداد را افزایش می دهید.

۶. از فروش تیمی استقبال کنید

بسیاری از فروشندگان فکر می کنند سریعترین راه برای رسیدن به شهرت این است که به تنهایی رقیبان را از سر راه بردارند. این رویکرد منزوی کننده است و شما فرصت های زیادی را از دست می دهید. فروشندگان مدرن، فرقی نمی کند در چه سطحی باشند، باید از فروش تیمی استقبال کنند.

از متخصصان تیم خود استفاده کنید تا قرارداد های بیشتری ببندید. شما مهارت های با ارزشی در این راه می آموزید و می توانید سهم فروش خود را بالا ببرید.

۷. تماس ها را بررسی و بازنگری کنید

فروشندگانی که در انجام کارهای متفاوت، حرفه ای عمل می کنند، شناسایی کنید. بر جنبه های متفاوت تماس ها و جلسات خود تمرکز کنید و جزئیات هر بخش در حال بهبود را بیابید.

در پایان می‌توان گفت که راز های موفقیت و پیمودن مسیر موفقیت در زندگی مسیری یگانه نیست و هر فردی وابسته به علایق و شرایط خود می‌تواند مسیری منحصر به ‌فرد را طی کند. شاید بهتر باشد مقاله را با این جمله به پایان ببریم که رمز موفقیت شما، مسیری است اختصاصی که باید در آن قدم بگذارید. هیچ معیار ثابتی به‌عنوان راز موفقیت وجود ندارد.

از مقاله سواد رابطه چیست در وبسایت دکتر مهدی آنت بازدید نمایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *